Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Octavia Mk1, 1.6 SR (AKL)....

Octavia Mk1, 1.6 SR (AKL). Kb. 15 perc használat után felvillan az olajnyomás visszajelző, amennyiben a fordulat 1600-1700 körül van. Ha elváltok, és magasabb a fordulat, akkor megszűnik. Mi baja lehet? 1 hónapja volt olajcserén.

Figyelt kérdés
aug. 15. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha sok KM van a motorban, és híg olaj került bele, az baj.

Kopott olajpumpa, csapágyak akkor.

Sűrűbb olajjal megszűnik.

De lehet, csak a gomba van megragadva, vagy elöregedve.

Ha idegesít a dolog, műhelyben kell méreti olajnyomást műszerrel.

aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég kényes ez a motor az olajra, és kitudja milyen moslék hordósat tettek bele. Nekem is pont ilyen kocsim van, ezzel a motorral és gondoltam elég bele az Unixos olaj, mert annak is van VW minősítése, és úgyis csipegeti, hát nem. Nyomta ki a hátsó főtengelyszimeringnél, meg kávés volt a betöltőnyílás. Kapott Mannol 10W40-et, és érdekes módon most nem csöpög az olaj, és a betöltőnyilás sem habos, pedig ugyananúgy használom
aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Csapágyazás, hengerfejfelújítás.
aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Motul 10W-40 van benne, ahova ezelőtt vittem ott Castrol 5W-40et kapott.
aug. 16. 06:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Olajpumpa kosara is lehet már tele van ganéval
aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Induljunk onnan, hogy miért volt a motorolaj viszkozitásában az eltérés?

Ha így próbáltatok hibát elrejteni akkor nincs min csodálkozni

aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Nemigazán van jelentősege annak, hogy a hideg oldali viszkozitás 5 vagy 10, mikor melegen mindkettő 40-es. Amúgy meg a kezikönyve szerint mindkettő használható ehhez a motorhoz, max északabbra inkább az 5W40.

Én kidobnám belőle ezt az olajat, mert csak egy túlreklámozott vacak, valamint olajszürőből remélhetőleg nem rövidet tettek fel, mikor erre a hosszabb fajta kell,persze Mannfilter

aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Pont azért kérdés, mert amikor iylet csinálnak, ott van valami nagy "tudomány" a háttérben általában


#6

aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Nincs ebben semmi tudomány, én is tettem már bele 5W40-es olajat az első évben. Semmi jelentősége, a 10W40-es még jobb is egy kopott motornak, mert az 5W-t jobban csipegette nekem.

Fejtsd már ki, hogy mégis min akadsz fenn, hogy 5W40 helyett most 10W40-est tettek bele?

[link]

aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Te tényleg nem érted?

Az ilyen olaj viszkozitással trükközés az olcsójánoskodás.

Van valami hiba, amire nincs pénz, leszarja, igénytelen, stb megcsináltatni. Aztán jönnek az ötletek, hog yrakjunk bele sűrűbb olajat, mert az majd jól elfedi a hibát.

aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!