Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos vagy plugin hibridb...

Elektromos vagy plugin hibridben gondolkodom, mert nem dolgozom messze. Viszont nincs napelemem. Cseberből-vederbe eshetek?

Figyelt kérdés
Oda-vissza 60 km a munkahelyem. Azt majd nem megjárnám plugin hibrid elektromos részével. 60L üzemanyagot tankolok el, haverom azt mondta, a sima otthoni árammal harmadárban jönnek ki az üzemanyaghoz képest. Szóval olyan 14-15e Ft lenne az áramfogyasztásom plusz költsége. Csakhogy emiatt a sávos, túlfogyasztós felhasználó fizetés miatt, nem ennyivel emelkedne a villany számlánk, hanem jóval többel...jól gondolkodom? Amit nyernék az elektromos autózással, majd elvinné ez a hülye sávos áram díj emelkedés.

aug. 13. 16:09
 1/2 anonim válasza:
100%

Elvinné. Nem nézik hogy te most elektromosautóval léped át a fogyasztási keretet vagy nem, csak azt hogy átléped.

Ha a cégnél nincs ingyen vagy nagyon olcsón töltés akkor értelmetlen szerintem a váltás elektromosra, a hibridnek meg nem sokáig lesznek már előnyei.

aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Én is ezen gondolkozom. De nálam nem a hatalmas spórolás motivál elsősorban.

Nekem oda-vissza 10 km a munkahelyem. Ilynekor még hagyján, de télen nagyon sajnálom úgy kínozni a belsőégésű motort, hogy be se melegszik, már le is állítom. Így ha egálra jön ki a költésg, már a plugint választanám.

Nem tudom mennyit fogyaszt egy elektromos üzemű autó. Ha csak a munkábajárást nézzük, 22 munkanppal nálam az 220 km lenne.

Jelenleg havi átlagban 120 kWh-t hazsnálok, éves elszámolással. Napelemem nekem sincs. A drágább tarifáig tehát van havi 90 kWh mozgásterem. Ha ezt nem, vagy csak minimálisan lépem túl havi szinten, akkor szerintem már megéri.

Munkahelyen nálunk sajnos tilos tölteni. Írásba is adták pár éve, hogy ha valakit rajta kapnak, azonnali mérlegelés nélküli kírúgás a szankció.

aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!