Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi áramot fogyaszt egy...

Mennyi áramot fogyaszt egy három kerekű elektromos motorkerékpár feltöltésenként?

Figyelt kérdés
Napi 2x van töltve 6-12 órát (mikor meddig hagyják töltőn, van hogy teljes töltöttségig van hogy nem), kb. 3 órát bírja folytonos használattal. Nem tudom pontosan milyen. De mivel közösen fizetjük a villanyszámlát a családtaggal aki használja, kissé elkezdett érdekelni a dolog mert 2 hete mióta megvan, folyamatosan töltőn van szinte. Azt pedig tudom nagyon jól ha nagyobb villanyszámla jön le a szokottnál, nem fog tetszeni nekik ha nem felezzük meg az összeget hanem csak annyit adnánk bele amennyit használtunk.

aug. 11. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy bakkfittyet, sóherkám.

Az első, amit megnyitok a neten, annak kapacitása 432 Wh. Tegyünk rá 20 % töltési veszteséget, akkor az egy fél kilowattóra. Aztán mennyi egy kilowattóra lakossági áram a sáv alján? 31 Ft...

aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sóherkám, nem magyarországon élek de ha ott ilyen olcsó az áram megéri átköltözni. Egy sima olajsütős 15 perces sütés nálunk forintra átszámolva egy 1000-1200 forinttal megnyomja a villanyszámlát. Ezért érdekel hogy egy ilyen motor mennyit fogyaszt körülbelül.
aug. 11. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima olajsütő az 1000-2000 W-os. 15 perc alatt elfogyaszt tehát 250-500 Wh energiát. Ha az 1000 Ft, akkor nálatok 2-4000 Ft egy kWh. Teljesen irreális. Bár lehet, hogy nagykonyhai olajsütőben sütöd az ezrednek a vacsorát.
aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem én sütök benne, pont ez az.. hogy mivel közös a lakás, közös a számla, a másik egész nap járatja a ventillátort, olajsütő megy, tv-villany reggeltől estig meg olyan szobákban is ahol nincsenek is, egész nap fel van téve tölteni a motor, 3 hűtőjük van bár nem értem miért mert csak 1et használnak de mind a 3 megy egész nap, meg ilyen dolgok. Mi próbálunk spórolni, de így nem lehet ha ők nem. De tudom.. nem kell mondani. Ezért nem kell családtaggal egy helyre költözni.
aug. 14. 05:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként régi fajta az olajsütő, tehát nem túl energia takarékos. Még az nem is zavarna. A motorra vagyok jelenleg kíváncsi. Na de meglátom következő hónapban. Köszi a válaszokat.
aug. 14. 05:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!