Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chiptuninggal el lehet érni...

Chiptuninggal el lehet érni fogyasztás csökkenést?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha azzal megyek oda chip tuningra, hogy nekem nem jobb teljesítmény kell, hanem alacsonyabb fogyasztás akkor kiröhögnek? Audi A3 8L 1.6-os szívóról lenne szó.

aug. 10. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lábbal úgy tudsz fogyasztás csökkentést elérni, hogy gyorsításkor kevésbé nyomod a gázpedált, ettől lomhábban mozog az autó, illetve lassításkor hagyod kigurulni, magától lassulni az autót. Ha sok pénzt kiadsz egy vezérlő program írásért, a program ugyanezt fogja tenni. A program hazudik majd a számítógépnek a gázpedál állásáról.
aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ettől a motortól ne várj fogyasztáscsökkenést, mikor egy több mint 25 éves konstrukció. Nekem is ezzel az 1.6, 101 lovas AKL motorkódu motorral van Skodám, és tényleg csak akkor tudom 7 liter alá, 6 közelébe vinni a fogyasztást, ha tojás van a gázpedál és a talpam közt, miközben 30km-re lévő munkahelyemre ingázom nagyrész városon kívül. Akkor is max 90-es tempoval. De ezen felül az se mindegy, hogy melyik napszakban,mert ha délutánra megyek,nagy hőségben forgalomban, ilyenkor persze megy a klíma, és nem is lehet úgy haladni, akkor simán 8 liter fölé is lehet vinni az átlagfogyasztást.

Ez ilyen, vagy elfogadod, vagy veszel dizelt.

aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen alap szívóbenzines motorból nem fogsz kihozni sokat,nekem egy 2007-es 1.8-as Hondám van,egy profihoz vittem "chiptuningra" ott tudtak a gázpedálkarakterisztikán,VTEC nyitáson,max fordulatszámon,alapjáraton állítani,igaz hogy jóval dinamikusabb lett részterhelésen de fogyasztàs nem változott,egy turbós motornàl több lehetőség van.

A te autódon is talán a gàzpedál karakterisztikàjàn lehet állítani,max lóerő nem vàltozik de sokszor az elektromos gàzpedàlnàl buta karaktere van,lehet látni grafikonon hogy pl fél gàznàl nem félig nyitja ki a pillangószelepet hanem mondjuk 40%-ig.De mint írtam ettől a fogyasztàs nem fog szàmottevően változni,inkàbb költsd màsra a pénzed vagy vegyél dízelt.

aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, alapvetően aegy jó chip, amit inkább neveznénk optimalizálásnak, hoz pár decit azonos használat mellett
aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb fogyasztáscsökkentő a tökéletes levegő-üzemanyag arány, amit a szelepek tisztításával, prémium üzemanyag tisztító hatásával és optimális vezetési stílussal lehet elérni. Chiptuningnál egyébként mindig valaminek a rovására történik a változtatás, ami a legtöbbször az élettartama a motornak illetve a turbónak.
aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívómotornál kb. haszontalan a chiptuning, ráadásul lutri. Lehet, hogy elérsz +1-2%-ot, de lehet hogy mínusz lesz.
aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző ember is írta, szívó üzemű motornál teljesen felesleges a chiptuning.
aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog segíteni. De még ha csökkenne is a fogyasztásod néhány százalékot, akkor sem hozná be az árát.
aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!