Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda octavia, vagy superb...

Skoda octavia, vagy superb ami kényelmesebb, komfortosabb napi használós autóra?

Figyelt kérdés
benzines
aug. 8. 18:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%
#9 Ez szimplán nem igaz. Erre írtam azt, hogy a Superb nagyobb kategória SZERETNE lenni. De nem az. És azt mondani, hogy a fapados az olyan jó, mint egy GR Toyota, hát az egy nagyon csúnya kijelentés.
aug. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván a Superb már csak a nagyobb tengelytáv és nyomtáv miatt is kényelmesebb. De egy feljebb pozicionált autó, ezért amúgy is kényelmesebb lesz, hacsak nincs valami extra perverziód.

Superb is rengeteg van, csak az említett szériák szinte egybeolvadnak az Octavia-val. Mivel mindkettő cégautó, nyilván bőven van belőlük. Octavia természetesen több azért, de Superb is rengeteg.

Nekem Octavia van (MKIV kombi, céges), Budapesten élek. Nem kellene a Superb, így is túl nagy az Octavia is sokesetben. Kényelemben az a minimális különbség meg úgyis csak akkor jönne ki, ha rendszeresen használnám mindkettőt.

Kellően jól felszerelt Octavia-ra szavazok.


#10: A skoda proli? Miből gondolod, hogy felsővezetők fapados céges Superb-ket kapnak? Érzek némi irigységet. Csak nem egy békalámpás az istenkirály otthon, az utált főnöknek meg Skoda-t adott a cég?

aug. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%

2 évig használtam Golf 7et majd 2 évig Octavia 3 faceliftest ugyan azzal a motorral, semmi különbséget nem tapasztaltam komfortra és vezetési élményben. A faceliftes motorja erősebb volt, a 116es ami megtorpanás nélkül dinamikusan ment. A 105 le-be volt egy pici turbó lyuk.

Most Golf 8 és az Octavia 4ek vannak, a két kocsi kb ugyan az csak utóbbi szokás szerint nagyobb.

Szóval aki leszólja a skodát az a VWt is!

A Superb a Passat alternatívája, nagyobb tengelytávval, és valamivel jobb ülésekkel. A hátsó ülést nézve olyan mindegy hogy 18 vagy 25 cm marad még a térdem és az első ülés között.

Ez már inkább csak azt jelzi hogy magasabb beosztásban van az ember, vagy csak erre vágyik, mert alapvetően az Octavia mindenre elegendő.

aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Sporolnak a cegek es domping aron tudjak lizingelni/venni. Lasd rendorseg. Egy idoben ez volt a feher focus, most a feher octavia. Ahol valasztani lehet cegest, senkinek nem kell a skoda. Ahogy irtak egy tipikus also polcos fapad, ami tobbnek akar latszani maganal. Annyira vagyok ra irigy, mint a daciara, vagy opelre. Egy szinvonal nalam.
aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%
14hez hasonlókat olyanok írkálnak akik még életükbe nem használtak Octaviat...
aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy napi használós?

A Superb egy 5méteres batár, autópályára való.

Az Octavia is elég nagy lett már, már az is bőven kielégít minden igényt.

aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

#15 Hát ne haragudj, én szakmámból adódóan ültem már sok mindenben, a zsigulitól kezdve a Q-s Audiig mindenben (erő tekintetében a Panamera S volt a csúcs, bár nem azt tartom a legjobbnak, amihez szerencsém volt), szóval van jelentős összehasonlítási alapot, de az Octavia az valóban egy fapad.


Nem kell amúgy mindig minden szóhoz olyan jelentést társítani, amit az valójában nem is jelent. A fapad nem egyenlő azzal, hogy rossz. Teljesen jó autók az Octaviák, ahogy a Superbek is. A probléma csak annyi, amit már korábban kifejtettem példákkal alátámasztva, hogy túlárazottak. Konkrétan az Audi A3 szintjén van, de az A3 12M, a Superb meg 14M. Ez nincs rendjén, hogy két megegyező kategóriát képviselő autó közül a Skoda drágább, mint az Audi. Szimplán azért, mert az A3 az Audi alsókategóriája, a Superb pedig a Skoda teteje és emiatt a "legfelső modell" megnevezés miatt ilyen drága, miközben semmivel sem jobb az A3-nál.

De jobbat mondok, az A5 már magasabb kategória a Superbnél és valóban drágább is, de csak 2 millióval. +2 millióért egy jóval magasabb szintű autót kapni nem rossz. Tehát ismét ott vagyunk, ahol az előző kérdést befejeztem: miért venne bárki Superbet?

aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%

#17: Nehéz lenne jobban megfogalmazni. Több octaviában ültem már, nekem is fapad és ár/érték arányban egy értelmezhetetlen, túlárazott kocsi. Ugyan ez igaz sok Volkswagen modellre is, csak nem ilyen mértékben.

Nem véletlenül küzd az egész konszern az eladásokkal.

Hiába pozicionálják a skodát feljebb. A piac vagy elhiszi, hogy oda tartozik, vagy nem. Jelen esetben egyre kevésbé. De az internet mindent elbír. Több helyen olvastam, hogy a lényegében az octavia/superb egy a6, csak 1/2, 2/3-ad áron adják. Viccnek jó. Na, aki ezt elhiszi, ők veszik ezeket a kocsikat.

aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a prémium kategóriás összehasonlítasokat... Mert semmi értelme! Audihoz a Mercedest BMWt Lexust lehet hasonlítani.

A másik dolog az audi ugyan arra a platformra épül, mint a seat vagy a skoda, ugyan az a hajása, csak máshogy van felöltöztetve. A prémiumokba jobb hangszigetelest tesznek és minőségibb belteret kap.

De egy Astra vagy Ceed sem prémium, és ezeknél bizony jobb az Octavia, nem véletlenül adnak el többet belőle. Ahogy írták a piac határozza meg mi a jobb.

A suzuki dacia megint más kategória.

aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez az ugyan az a kaszni is mese habba. Beszélj egy lakatossal milyen hamar rohad át ugyan az a kasznijú skoda meg az audi. Mindenhol érződik a spórolás.
aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!