Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki az aki valóban tud vezetni?

Ki az aki valóban tud vezetni?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem azt írtam, hogy ki a jó sofőr, mert azt már megkérdezték ezren csak itt. Már tudjuk, hogy aki okosan és biztonságosan közlekedik, hárítja mások hibáit.

Viszont ti mi alapján ítélitek meg úgy, hogy valaki tényleg tudja vezetni az autót?

Ha gyorsan is tud menni és tempósan bevenni a kanyarokat? Ha van valamilyen autósportos múltja? Ha sokat vezet és szépen vált sebességet, nem rángat stb.?

Lehet erre jó választ adni, vagy buta kérdés?



aug. 8. 17:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire jó ez a farokméregetés hogy ki tud jobban vezetni és kire mondhatni hogy na ő tud vezetni.


Szerintem eleg annyi hogy legyen magabiztos, ne ilyedjen meg a nagy forgalomtól vagy szokatlan szituációktól.

aug. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

A kamionosok azok tudnak vezetni.

Tudom hogy sok embernek ez nem tetszik de így van.

aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki minden elektronika nélkül is tudja uralni az autót, ismeri a járműve méreteit/határait. Nagyobb sebességnél is stabilan vezet, számít más hülyeségeire és ki is tudja védeni azokat.
aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13-as ez valóban helytálló szerintem is. Annyi elektronikával tele van rakva már manapság minden autó, hogy szerintem, ha azok nem lennének ezen sofőrök fele a fákon, árkokban lenne.


#12-es ezt mondjuk én sem értem. Mitől tudnak a kamionosok vezetni annyira, szerinted? Mi abban a kihívás, hogy autópályán mennek látástól-vakulásig 90-el? Oké, parkolni, szűk helyeken manőverezni tudnak a hatalmas kamionnal ami tudom, hogy nem egyszerű.

aug. 9. 09:22
 15/17 BeefEater ***** válasza:

#5 -tel teljesen egyetértek.


Szerintem ahhoz, hogy valaki jól vezessen, minimum ezeket kell tudnia:

* jó járműkezelés (tud vele parkolni, tudja hol vannak az autója határai, stb)

* minimális műszaki ismeretek (felismeri, hogy például mikor nem szabad az utat folytatni)

* ismeri és betartja a KRESZt

* defenzíven, a körülményeknek megfelelően vezet és nem okoz gondot a körülmények gyors változásához alkalmazkodni

* tisztában van a járművezetés emberi tényezőivel és figyelembe veszi az ezek által okozott kockázatokat


Ha ez mind megvan, szerintem akkor kezdhet el felmerülni, hogy valaki tényleg jól vezet.

aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Csakis egyedül azok, akik este, setétedés után a nagy hangot keltő ótójukkal, megspékelve azt is gumicsikorgatással úgy vezetnek, mint akik szülni viszik a hozzátartozójukat, holott csak fel vannak aljzva, mer nekik menő tragacsuk van
aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16!

Konkluzió:

akinek az ezerkettes ladáján kétcsöves Koppány dob van, azok a jó vezetők. 🤣

aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!