Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiség vizsga és árírásn...

Eredetiség vizsga és árírásn jelen kell lenni a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Mai nap adtam el egy autót ismerősnek akinek még nincs jogosítványa.


Azt szeretném kérdezni hogy el vihetem én eredetiség vizsgálatra és ott helyben az átírást is meg csinálhatom? Vagy jelen kell lenni neki is?



aug. 3. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha neki adtad el akkor vegye a nevére. Te oda nem kellesz nem kérnek jogsit. De nyilván valaki akinek van az vigye közútra. A papirokban csak a vevő szerepel akár van jogsi, akár nincs. A biztosításnál se kérik.
aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kérnek jogosítványt de mivel nekem van ezért nyílván én vezetnék viszont ő hétfőn dolgozik és az a kérdés hogy elvihetem e a papírmunkát meg csinálni? Vagy kell hogy jöjjön velem?
aug. 3. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen kell, mert alá kell írnia, személyit, lakcímkártyát kérnek tőle. 15 nap van rá, egyeztessetek amikor nem dolgozik vagy arra a fél órára menjen el a munkahelyről, biztos elengedik.
aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Személyes megjelenés szükséges. A papírokat nem adják ki az eladónak hogy aláírassa a vevővel, aztán vissza viszi.
aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Az eredetvizsgát megcsinálhatja az eladó is.

Az átírást is megcsinálhatod, de kelleni fog meghatalmazás.

aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!