Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől állhat fenn ez az...

Mitől állhat fenn ez az alapjárati probléma?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Van egy Mk1-es 2004-es Ford Focusom (1.4 benzin). Az autó kora ellenére nagyon jó állapotban volt egészen mostanáig. Ugyanis az utóbbi hetekben az apajárat 1000-1100-ra emelkedett minden előzmény nélkül. Nagyon frusztrált a jelenség szóval felnyitottam a motorháztetőt és meg is találtam a problémát (gondoltam én). A 4 szívócsonk alatt találtam egy 3 irányban elosztott levegőáramlót, a törzshöz pedig vákum csövek kapcsolódtak, a probléma az volt hogy az egyik cső enyhén szétbomlott és az falsch levegőt szívott (mikor ujjal befogtam a heget az alapjárat visszaállt a normálsira amint elengedtem újra megemelkedett). Úgyhogy vettem is egy ugyanolyan új csövet, kicseréltem de sajnos a probléma átfordult pontosan a másik irányba mivel most meg az autónak nagyon alacsony lett az alapjárat olyan szinten hogy le is áll egy nagyobb gázadás után. Megnéztem minden másik csövet kitakarítottam mindet, de a probléma ugyanúgy fenn áll.


Nagyon érdekel hogy esetleg van bármi ötlete valakinek mi lehet a kellemetlen jelenség forrása vagy hogy az a "megoldás" amit én találtam miért vitte rossz irányba.


Előre is köszönöm a válaszokat!



aug. 2. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos jó fajta csövet raktál bele?
aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, az szinte biztos
aug. 5. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!