Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra 1.7cdti vagy Ford...

Opel Astra 1.7cdti vagy Ford focus 1.6 HDI? Melyik a jobb? Melyik strapabírobb?

Figyelt kérdés
júl. 30. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
F Astra és egy Mk3-as Focus? Mert akkor Focus
júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

#1 F Astrába hol a lókukkerben volt szerinted 1.7CDTI, azaz közös nyomócsöves dízel?! Sehol! A késői G-kben jelent meg, a H szériában már csak ilyen volt. A J sorozattal futott ki, utána jött az 1.6CDTI.

Mindkét kérdéses motortípust hazsnáltam. Egyikkel sem voltak nagy problémák és nem is tudok róla, hoyg nagyon problémásak lennének.

júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Ford.
júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Opel.
júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Opel.
júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaj ne haragudjatok!... 2007-es H Astra vagy 2009-es Ford focus
júl. 30. 17:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
z17dth, az egyik legjobb dízelmotor. Isuzu alapú, sok éve csiszolgatták, különösebb prroblémáktól mentes. Talán a generátort tudom említeni, ami kissé alul van méretezve, de az szükség esetén simán felújítható. CR-rendszerű dízel, könnyen és sok helyen felújítható Bosch üzemanyagrendszerrel. Változó geometriájú a turbó, intercoolerrel. Azaz relatív modern dízel, nyomatékos, jól fogyaszt. De még gyárilag nincs benne DPF. Nyilván ilyen korú autóknál az előélet is sokat számít. De ha kifogsz egy megvigyázott darabot, hidegen nem tiprog, kap megfelelő kenést és hűtést, a világból kimegy!
júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez z17dtR
júl. 30. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem, akkor az már pont faceliftes. A blokk annál is ugyanaz. Az üzemanyagrendszer ott már Denso. Az is felújítható ha kell, de a Bosch valamivel egyszerűbben. Valamint már részecskeszűrős. De cserébe már erősebb, 125Le, 280Nm, ha jól emlékszem.

De a HDi-ről se akarlak lebeszélni. Azok sem rosszak. Szerintem rosszul egyikkel se jársz.

júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
81-kw 110-hp a ügyfélkapu szerint
júl. 30. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!