Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kellene viselkednie az...

Hogyan kellene viselkednie az autónak ha leveszem az olajsapkát?

Figyelt kérdés
Levettem az autómon járó motornál az olajbetöltő sapkát és a (gondolom vákuum) visszafelé húzta a kezemből a kupakot. Majdnem lefulladt, de elvileg az normális. Hogy viselkedik ha kopott a motor? És ha egészséges? Köszönöm

júl. 30. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen motor.

Van amiben vákuum van, van amiben éppen ellenkezője.

júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1.4 16v vw motor
júl. 30. 16:50
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem jó jel, ha levételnél bármi is változik. Nem kéne változnia semminek, főleg nem szabad kifröcsögnie az olajnak ott.
júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
100%

"Levettem az autómon járó motornál az olajbetöltő sapkát és a (gondolom vákuum) visszafelé húzta a kezemből a kupakot."

Alapjáraton a PCV szelepnek meg kellene akadályozni, hogy a szívócsőben levő vákuum kiszívja az olajgőzöket a szelepfedél alól. Ha alapjáraton erős szívóhatás volt és fogy az olaj is, akkor gyaníthatóan elromlott a PCV szelep.

júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó!!! Ugyanerre gondoltam, csak nem voltam benne biztos. Plusz magas fordulaton krva sok olajat eszik a kocsi. Az is lehet pcv szelep azt hiszem
júl. 31. 07:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja jó most látom hogy írtad az olajfogyást is. Köszönöm szépen mindenkinek!
júl. 31. 07:22
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Az autónak rendenes kell viselkedni minden esetben.

Nem szabad rosszalkodni.

júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magas fordulaton qva sok olaj fogy = ez lehet szelepszar szimering is.


Tavasszal hengerfejeztem az autóm, kicseréltem ezeket a szimeringeket.

Na azóta ha a hegyekbe megyek ahol pörgetni kell rendesen a motort akkor szépen eszi az olajat 😓


Országúton, pályán ahol van 2000es fordulat ott alig fogy.


(Igen, ki fogom cserélni majd szeptemberben amikor nem lesznek 40 fokok).

júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy az az alap koncepció: kérdezzünk valami meglepőt, és a válaszokból generáljunk vitát!

Na de ettől függetlenül, épeszű ember mi a bánatnak venné le járó motoron az olajbeöntő sapkát? 😮

júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Semmi rossz szándék nem volt a kérdésemben. Azért vettem le róla, hogy az olajfogyasztás okát közelebbről feltárjam (például ha füst jön ki belőle kopott a motor). Viszont erre a jelenségre nem számítottam. A kérdés ezért került kiírásra
júl. 31. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!