Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítséget kérek. Nemrég...

Segítséget kérek. Nemrég vettem egy kicsi benzines autót. A lábam megsérült. Szeretnék helyette venni egy automatát. Melyik típusok tarthatóak fent olcsón? A keret minimális, mert a csere nem tervezett. 1,5M-ért érdemes egyáltalán nézelődni?

Figyelt kérdés

júl. 30. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ennyi pénzért bátran kereshetsz, és kapsz is. Ha aszfaltszaggató kell, abban nem tudok segíteni, de ha szerényebb vahy, akkor a suzuki típusok közt keress..automata swift, automata wagonR+, automata ignis...-de ott van a toyota yaris, és az opel is.


figyelmedbe ajánlom, hogy a suzuki gyár készíti a legmegbízhatóbb automata váltókat...

ha hosszútávra tervezel gond nélküli autózást, akkor japán talicskák közt válogass.


(nekem és nejemnek harminc éve van automata váltós apán kocsink. Még egyik sem romlott el a harminc év alatt)

júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
24 évig használtam VAG csoportos autókat. Most váltottam japánra. Szerintem jobban illik hozzám. Szerintem maradok a japán vonalon. Volt Swiftem (Az első generációs esztergomi), azután nagyon meggondolom, hogy egy S-es autóra rábízom-e az életemet.
júl. 30. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1


Először is. A Suzuki nem saját magának csinálja a váltókat, hanem a Jatco nevű cég készíteni nekik őket, akik mellesleg a Nissan és a Mitsubishi OEM beszállítója is.


Másodszor. A Suzuki egy alsó-középkategóriás márka. Semmiben sem a legjobbak, de még a közelében sincsenek. Azért nem ment benne tönkre a váltó, mert kis teljesítményű motorok vannak benne, amik sosem adnak le olyan nagy nyomatékot, ami számottevően terhelné a váltót és a hajtásláncot. Nyilván egy normális, nagyobb teljesítményű autónál ez nem így van.


Harmadszor, a Jatco is középkategóriás termékeket gyárt. Nem nagyon szoktak ott lenni a termékeik a legjobbak között soha. Pl. 2024-ben: [link]


Ennyit a nagy Suzuki mániádrók.

júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mánia, pénz kérdése. Eddig négy új Esztergomi suzukit vettünk. Mind automata, megbízható. A nagyobb már tiszta elektromos(volvo)
júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Újonnan melyik autó nem megbízható? 🤣

júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Suzuki? Škoda? Nekem ezek voltak szalonból. Ne részletezzük...

Nem volt egyik sem vészes, de a szalon hozzáállása nevetséges/tragikus volt.

A Suzukin átvételkor nem működött az utastér világítás. A "sales" meggyőzött, hogy ez annyira alap kivitel, hogy nem jár bele. Másnap találtam egy kiégett olvadó biztosítót... Kiderült, hogy még műszerfal világítás is van...

A Suzukira rakott rendszámot a rendőrség körözte (akkor még a rendőrség adta ki a rendszámot). Egy teljesen sakk-matt helyzetbe kerültem. Se a szalon, se a rendőrség nem volt hajlandó cserélni a rendszámot, ugyanakkor naponta többször állítottak meg, hogy a rendszám körözés alatt áll. A rendőrség nem cserélte, mert nem ezt a rendszámot, hanem egy azonos betű szám kombinációjú külföldit köröznek. Saját költségre nem cserélhettem, mert körözték... A megoldás az lett, hogy a rendszámkiadás átkerült az önkormányzathoz, ott ki tudtam cseréltetni. Nem sokkal később az autót ellopták (a rendőrségen történt megbeszélést nem idézném be, mert nem szeretném, ha rágalmazásért elővennének, de kiderült, hogy volt ok-okozati összefüggés a rendszámcsere és a lopás között)


Škodának időnként visszapattant becsukáskor a csomagtér ajtaja. Érdekes módon, ha a munkafelvevő csukta, akkor sose. Végül egy "sufni" műhely beállította olyan 3 perc alatt (köszönéssel, egyebekkel együtt)

A garancia végére ette az olajat. Nem egyedi eset volt, ezért megemelték az elfogadható olajfogyasztást. Elkopott a vezető ülés és a kormány Szintén nem egyedi eset - ezért nem tudtam bontóból megoldani - de kopásra nincs garancia...

júl. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!