Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagosan te, a rokonaid és...

Átlagosan te, a rokonaid és az ismerőseid hány évig használnak egy autót mielőtt lecserélik?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre hogy a legtöbb rokonom, ismerősöm 8-10 évig simán megtart egy autót.
júl. 28. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyai nagyszüleimnek soha nem volt autója, még jogosítványuk sem. Apai öregapámnak volt több autója. De mivel akkoriben kiscserek voltam, annyira nem követtem nyomon. Ő azért szerette őket cserélgetni. Akkoriban (~90-es évek) a 2T Trabantokat, Wartburgokat kedvelte.

Apámnak volt jogosítványa, de soha nem volt egész életében saját autója. Anyám 20 éves korában vett újonnan egy 2101-es Ladát. Ezt használta a 2021-es haláláig. Soha nem volt másik autója, 43 éven keresztül az első autóját használta.

Én 17 évesen szereztem jogosítványt. De valami lom bontószökevényt nem akartam csak azért venni hoyg legyen, amit fenn se tudtam volna tartani. Komolyabbra diákként meg nem is lett volna pénzem. Az első saját autómat 29 éves koromban vettem, 12 évven ezelőtt. Ez ma is megvan. Mellette van egy másik újonnan rendelt autóm is. Egyelőre nem tervezem egyiket sem lecserélni. Én sem vagyok az a pár évenet ráunok az autóimra és cserélgessük típus. A családban van még egy testvérem, neki jogosítványa sincs. Nagyjából ennyi.

A tágabb ismerőseimet ha nézzük, van olyan, aki mindig használt kocsikat vesz és 3-4 évente lecseréli az újabb használtra.

júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éve használom.

Most 33 éves és szerintem úgy 50 éves koráig akarom használni aztán nyugdíjjazom.

júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
3
júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Első autómat 3 évig használtam (9 évesen vettem 12 évesen adtam el, régi Swift)

Következő autómat szalonból vettem újonnan, jelenleg 13 éves és még nem tervezem eladni, ennek ismerem a teljes múltját, hogy mindent megapott tőlem és ezért még mindig hibátlan. Vw Polo V.

Májusban vettem egy hobbi autót, 29 éves, pár évig szeretném megtartani ezt is. Mercedes c124.

júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!