Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idős autónk van,minden műszaki...

Idős autónk van,minden műszaki vizsgára a felkészítése kb.100ezer Ft.Ezt most nem tudom kifizetni.A forgalomból ki lehet vonni ideiglenesen,ennyit tudok.Ennek módjáról, díjakkal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

júl. 28. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nehezedre esik fenntartani és ezek szerint (kivonás) megoldható az életed autó nélkül, akkor nem egyszerűbb eladni?

Amúgy ezt a felkészítés dolgot, sose értettem. Nekem is idén 19 éves autóm van, azaz nem fiatal, de eddig minden vizsgán csak begurultam vele a vizsgaállomásra, levizsgázott és kifizettem azt a kb 20e-t. Szűrőket, folyadékokat, időnként gumikat, egyéb kopó alkatrészeket a műszaki vizsgától függetlenül amúgy is cserélném. Mi az a plusz 100e, amit ezen felül költeni kell rá? Nagyon rohad már és lakatolni kell?

júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Add el. 2 évente 100 ezer forint az autóra az annyira kevés, hogy szót sem érdemel. Autó fenntartásnál 100 ezer forintról beszélni, mintha fillérekről lenne szó. El sem merem képzelni, hogy milyen ön- és közveszélyes állapotban lehet, ha 2 évente 100 ezer sincs rá költve. A te saját érdekei is, illetve mindenki másé, hogy eladod. Még mielőtt megölöd magad, a családodat, vagy vétlen idegeneket.
júl. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Add el.

Akinek ennyire nem futja egy autó fenntartására, az egyszerűen nem engedheti meg magának. Az árából be tudod fizetni a számlákat a következő két hónapban, hogy kicsit összeszedd magad

júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1: Úgy, hogy az az autó szerelőt nem látott az elmúlt kér évben, ahogy a pár százezres autók túlnyomó többsége sem szokott. Használják amíg úgy, ahogy gurul, aztán vagy lejár a műszaki vagy használhatatlanná válik a kocsi, és nekiállnak matekozni, hogy mennyi mindent meg kellene csinálni egyben.
júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne adja el, vigye bontóba, oda való.
júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bemész egy kormányablakba és ott kivonatod fél évre 2.300 Ft körüli összegért, vagy belépsz az ügyfélkapu portálra és ott kivonatod magadnak ugyanannyiért, de akár 1 évre.
júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

"minden műszaki 100ezer Ft"


Először is egy öreg autó műszakiztatásért, ez nem egy említésre méltó összeg.

Amúgy meg mi az sem igaz, hogy kétévente minden műszakira ugyan azok a munkák szükségesek.

Valami nem egyenes a sztoriban.

júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendszeresen karban kellene tartani.


Mi az a műszaki vizsgára való felkészítés?!


Nagyon szívesen!

júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4, na így viszont pláne nincs értelme tartani az autót, ha az alapvető szervizekre sincs pénz.

Ahogy írtam nekem is már öreg, 19 éves autóm van és én sem tojom a pénzt, de a legelső gyanús zörejnek is azonnal utánanézek, vagy ha önerőből nem tudom orvosolni, akkor szerviz. Alkatrészekből gyári, vagy jobb minőséget veszem, nem a legolcsóbbat, mert ami ki van cserélve, így legalább tudom, hogy azzal már sokáig nem kell megint foglalkozni. A halogatásnak semmi értelmét nem látom. Az üzembiztosságnak teszek keresztbe, nettó önszívatás, ha valahol vasárnap éjjel a leállósávban a puszta közepén áll meg alattam a kocsi. A tréler nem biztos, hogy olcsóbb lesz hazáig, mintha egyből megcsináltattam volna, amit kell. A halogatástól magától meggyógyulni nem fog semmi. Meg olcsóbb sem valószínű hogy lesz később bármi is. Meg ahogy írod, ha folyamatosan karban van tartva egy autó, akkor nem egyszerre szakad rád az elmúlt évek "spórolás", ami valójában nem lesz spórolás, mert kiderül, hogy a fél kocsit egyszerre ki kellene cserélni.

júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!