Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Észreveszik? Mi van akkor?

Észreveszik? Mi van akkor?

Figyelt kérdés
50es motorra van jogsim ugye AM és akarok venni kb fél évre egy váltós 50est hogy gyakoroljam a váltást hogy jobban menjen majd ha A2t lerakom tavasszal. De automatára raktam le a jogsim. Szerintetek nézi a rendőr? Megbüntet ha megállit? Elveszik a motrot is vagy csak büntetés?

júl. 27. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hali.


Hát, én nem bátorítalak semmire, de...:


Azért a segédmotor más kategória, az nem minősül motornak, motorkerékpárnak, mégha a közhiedelemben annak is hívjuk őket. Ha robogón vizsgáztál, elvileg csak automatát vezethetsz, de nem szoktak egyébként ezzel annyira foglalkozni egy közúti igazoltatásnál sem. Bár megye és település függő, hogy hol milyen a rendőr. Mert lehet hogy nálatok normálisabb, de ha elmész egy 100-150km-es túrára segédmotorral, és ott állítanak meg, akkor lehet hogy ott már másképp fognak hozzád állni. Ki tudja.


A2-re gyakorolni? Ez felesleges, hülyeség... Mármint ez a hozzáállás, hogy csak ezért szeretnél gyakorolni. A2 kategóriánál ott van a RUTIN tanfolyam és vizsga.


AM-nél levizsgálzol KRESZ-ből, elsősegélyből és utána mész forgalomba. Max ha még nem ültél motoron, akkor az oktató ad egy gyorstalpalót és kész.


Már A1 kategóriánál is van RUTIN tanfolyam és vizsga, meg nyilván a felett is az A2 és A korlátlan kategóriáknál.


Ha megvan az elméleti vizsga, akkor mész rutinra egy forgalomtól elzárt pályán. Megtanulod a kötelező vizsgaköröket és feladatokat, levizsgázol és utána majd mész a forgalomba vezetni.


Hány éves vagy jelenleg? Mert ha most lett meg 14 évesen az AM-es jogsi, akkor még van 4 éved az A2-ig, tehát az még messze van.


Egyébként a motort nem fogja elvenni a rendőr, max büntetés illetve meg fogja jegyezni, hogy ugye tudod hogy nem vezethetnéd az adott motort.

júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb ami történhet, hogy eltiltanak a vezetéstől mivel olyan járművet vezettél amire nincs jogsid. A másik dolog ha balesetet szenvedsz vagy okozol akkor ott már húzós lehet a dolog pont amiatt, hogy nem megfelelő járművet vezettél és elég ha csak az elszenvedője vagy, abban az esetben nemlennék a helyedben. Sztem meg annyira nem nagy dolog manualis váltóval szerelt motort vezetni, amiatt nem vennék kismotort, hogy gyakoroljam, eleget fogsz valtogatni a tanfolyamon.
júl. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézs meg a jogsid, van-e benne korlátozás.


Enyémben nincs, bár én régebben csináltam.

júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!