Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezerles cserenel eszreveszik...

Vezerles cserenel eszreveszik ha at van ugorva egy foggal a vezerles?

Figyelt kérdés
Az a gyanum hogy atugrott egy foggal a vezerles. Elvittem vezerles cserere szervizbe. Cserekor eszre veszik hogy ha at van ugorva egy foggal? Alapbol jelre rakjak vagy ha nincs mondva nekik hogy ellenorizzek akkor csak kitamasztjak es lecsereleik a szijat es ott marad ahol volt?
2021. okt. 27. 13:55
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:

Olyan szervizben, ahol vannak rögzítő célszerszámaik, ez nem fordulhat elő. Azokat csak bizonyos pozícióban lehet berakni.

Ahol meg nincs, ott nagyon figyelik a jeleket, úgyhogy észreveszik azt is, ha eredetileg rossz volt a beállítás.

2021. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem fordulhat elo hogy eszteveszik? Pl tegyuk fel el van teve egy foggal. A szerviz azt eszreveszi mindenkepp? Jelre szoktak rakni cserenel alapbol? Vagy leszedik es ahogy volt visszarakjak ugyanugy?
2021. okt. 27. 14:14
 3/16 krwkco ***** válasza:
91%

"Vagy leszedik es ahogy volt visszarakjak ugyanugy?"

Ezt csak nagyon hozzá nem értő, fusizó ember csinálná így.

2021. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De ha átugrik azt neked id észre kellvenned , sokall rosszabbul megy a motor.
2021. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Adagolót siekrült már úgy visszaraknia a szerelőinknek melóban, hogy egy foggal odébb került vissza az a fogaskerék, ami behajt rá a főtengely irányából. Annyit tudok mondani, hogy az irodánkból, csukott ajtó mögül hallottam, hogy gáz van, és rohantam ki, olyan szokatlanul rossz hangja volt a gépnek, mellette persze füstölt is mint az állat (nem közúti jármű volt, V12-es nagydízel). Szóval ebből kiindulva ha ismered az autódat, ott is hallani/érezni kéne, hogy valami nem oké, egy hozzáértő autószerelőnek meg pláne illene észrevenni.
2021. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én a vezélés szettet maganak cseréltem és egy foggal széndékosan elraktam egyet.

Annyira füstölt hogy 3 perc alatt telelett a garázs , semmit nem lehetett látni. Se azelőtt és azóta se füstölt soha sem, normális felrakva.

2021. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy ténylegesen hozzáértő szerelő már a hangjából is észreveszi hogy nem jó ott valami. Egyébként ha jelre teszik akkor is látni fogják hogy mi történt és persze ha használnak rögíztőt akkor az sem menne bele csak ha minden rendben van a megfelelő helyén. Persze érdemes előre jelezni hogy átugrott mert akkor megvizsgálják a motort hogy nem-e történt benne valami kár ami még minimális de normál használatnál, beállított vezérlésnél idővel mégrosszabb lehet mert akkor valószínű már sérült valami ami idővel úgy is elfog szállni.
2021. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6 Ja hát az nagyon jó játék, főleg akkor lett volna vicces, ha olyan motorod van, ami már egy foggal is képes összeverni a szelepeket. Sőt, az 1.2 HTP akkor is képes rá, ha nincs elugorva a vezérlés, de már nagyon meg van nyúlva a lánc. De ha át is ugrik egy fogat, akkor kalap-kabát. De játsszál csak, nyilván viccből szoktak a normális szerelők extra figyelmesek lenni vezérlés cserénél.


Nem mintha zavarna túlságosan, csak nem értem miért vagy rá ennyire büszke, hogy itt hirdeted a saját hülyeségedet.

2021. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:

#8

Lehet, hogy tudta, hogy az övé ún. non-interference motor. Ahol a szelepek és dugattyúk mozgása nem használja ugyanazt a helyet. Akkor sem, ha nincsenek szinkronban.

2021. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Lehetséges persze, de akik ilyen szinten képben van dolgokkal, azok nem szórakoznak ilyenekkel, hiába nem lesz semmi baja a motornak tőle. Értelmes embernek ez nem szórakozás. Aki meg nem értelmes, az 99% hogy nincs tisztában ilyenekkel, hogy mi az a non-interference motor és hogy az övé olyan-e.
2021. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!