Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90-es evekben lattam sok...

90-es evekben lattam sok autonal begravirozva a rendszamat az osszes uvegbe. Ennek mi ertelme volt?

Figyelt kérdés
Miert szunt meg mostanra?
júl. 27. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Azert tudom mert apam uj autoja is ilyen volt. Lopás esetén igen dragaba jött volna ki, hogy lecsereljek az összes üveget és könnyebben beazonosítható az autó. Nem folytatják mert nincs sok értelme. Eladásnál rendszámcserés volt az autó így borult az egész. Anno betetették ezt a váltókar lezárót is ami a másik hülyeség mert kinyomott kuplunggal oda vitték a kocsit ahová akarták de anno a biztosító, casco megkövetelte, hogy legyen benne így betetette azt is.
júl. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Lehet tudni hogy mi volt az eredeti rendszam ha elloptak. Volt egy 2001-es autom, annak nem volt belegravirozva de valami mas szam volt benne. Mikor elakartam adni akkor az egyik erdeklodo kritizalta hogy nincs belegravirozva, hanem egy masik szam, ami szerinte egy kulfoldi rendszam, szoval kulfoldrol lett behozva az auto. Termeszetesen nem kulfoldrol lett behozva mert megvolt a szervizkonyve ami ugyan nem volt vezetve de benne voltak a regi pecsetek, a rendszamtabla kereten ugyan annak a szalonnak a neve volt mint ami a szervizkonyben meg minden de arra azt mondta hogy olyat barki tud csinalni xD

Mintha az auto rosszabb lenne ha nem Magyarorszagon lett eloszor forgalomba helyezve...

júl. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Eladásnál rendszámcserés volt az autó így borult az egész."

A 2007-es évjáratú autómnak nem a rendszám, hanem a vázszám utoljó 6-8 karaktere volt az üvegek sarkába gravírozva. Probléma máris megoldva! A vázszám ritkán változik eladásnál.

Amúgy nem én csináltattam, így vettem használtan az autót. Úgy tudom, hogy a piti zugbontós tolvajokat valamennyire visszatartotta.

A váltózárat még a 2010-es években is próbálták rámtukmálni. De annak én sem láttam értelmét. Nem csak hogy kinyomott kuplunggal el lehet vontatni, hanem a motortérből kiakasztani a váltó rudazatot 2 másodperc. Beteszik kézzel 2-esbe és oda viszik önerőből, ahova akarják. Jó, az ilyen alkalmi tolvajok lehet hogy meghátrálnak tőle. De ha valakinek pont az én kocsim kell, feltöri miatta a garázsomat is, akkor nem hiszem, hoyg ez különösebben visszatartó erő lenne.

júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért hagyták el, mert 2004-ben bevezették az EU-s rendszámot és vele együtt a szélvőre kötelezően ragasztandó rendszámos matricát.
júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez csak arra volt jó, hogy az ellopott autót nem tudták azonnal eladni vagy kivinni a határon. Persze az alkatrésznek lopottnál egy kalapáccsal megoldották gyorsan.
júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!