Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 éves autónak miért lehetett...

10 éves autónak miért lehetett már 6 tulajdonosa ?

Figyelt kérdés
Egy 2014es évjáratú benzines automataváltós mercedes cla200 rol van szó. Én nem igazán értek az autókhoz de lekérdeztem a rendszámot és azt írja hogy 6 tulajdonosa volt. Miért lehet ez ? Én kipróbáltam nem vettem észre rajta semmit egyelőre. Lehet hogy rossz lenne vagy mi lehet a baj ?

júl. 26. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A JSZP, ezen adata totál nem releváns! Ha céges, és lízingelt auto volt, akkor az kapásból 3 vagy 4 tulajdonos, mire magánkézbe kerül.
júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sajátomnak is a 6. tulajdonosa vagyok, 7 évesen került hozzám. Ezer és egy oka lehet.

Az én esetemben:

1. tulaj a márkakereskedés, mert készletes forgalomba helyezett autó volt.

2. tulaj a bank, hitelre vették.

3. tulaj a cég, akinek a nevére került, miután leketyegett a hitel.

4. tulaj a cégnek az a dolgozója, aki 0 km-es kora óta kizárólagosan használta az autót. "Selejtezés" után megvette saját magának a cégtől.

5. tulaj a kereskedés, akinek eladta, miután ráunt.

6. tulaj én vagyok, aki 12 évvel ezelőtt megvette. Azóta is boldogan használom hibátlanul. Nem zavar, hogy papíron a 6. tulaj vagyok, mert a gyakorlatban a 2. gazdája vagyok a kocsinak. Bár tudom, hogy ha eladnám, a lekérdezőben megnézve sokan húznák a szájukat...

júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Az én kocsimnak én vagyok az 5.tulajdonosa. Pedig egy ember használta elöttem flottás cégautóként. Ez önmagában semmit nem jelent.

Forgalomba helyezte a Pappas 1. Bekerült egy flottába 2. Kifutott a leasing flottakezelő átvette 3. Attól megvette a használó 4. Az eladta 5. Most egy kereskedés árulja 6.

Nem biztos ebből semmi, de a tulajok száma nem az autó állapota miatt változik ilyen "fiatalon".

Az már a tesó neppereknél öregen lehet veszélyes amikor hetente cégről-cégre vándorol a verda papíron.

júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi eredetiségvizsgálat van? Ha egy sem, akkor az 1 tulajos, csak mindenki kezében megfordult akinél kell egy hitelnél.
júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!