Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felvillant a kevés üzemanyag...

Felvillant a kevés üzemanyag miatt a lámpa, tankoltam 8 litert, a lámpa nem világít, de ugyanúgy refuel meg range felirat. Miért?

Figyelt kérdés

júl. 25. 21:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem mindegy hogy éppen hogy kigyulladt a lámpa tankolás előtt vagy már feküdt a mutató és csak gőzzel gurultál be a kútra. Ha utóbbi akkor nyilván nem elég neki és a 8 liter csak a tartalékra elegendő.
júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani mert en is 300 körül keresek de azért a kocsiban minimum 15 liter mindig van. Nem tesz jót a folyamatosan alacsony szint.
júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 toncsi64 ***** válasza:

Természetesen megértem, hogy nem rózsás az anyagi helyzeted (sajnos sokaknál ez van), de egyszer meg kellene oldanod egy nagyobb mennyiség tankolását.

Egyrészről nem szerencsés a minimum közelében autózni mert könnyen felszívhat a tankból valami mocskot az aljáról és az drágább lesz. Elóadódhat egy rendkívüli helyzet (dugó, útlezárás, hóakadály, stb) amikor szintén kifogyhat az üzemanyag.

Tehát célszerű lenne ha a tank "alapállása" nem 0 lenne, hanem modjuk félig feltöltve (ez fém tank esetében még a rozsdásodást is lassítja). Aztán persze ugyanúgy lehet bele keveset tankolni, de legalább ez nem fog idegesíteni.


Szerintem ...

júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkinek a zsebében sem turkálni, meg nem is ez volt az eredeti kérdés. A havi fizetés sem feltétlenül releváns adat, mert mindenki más élethelyzetben van. Ha van eltartottad, hiteled, bérelt lakásod, az megint más.

Én mindennel együtt (alapfizetés, egyéb juttatások, bankbetéteim kamata) havi nettó 360-370-et keresek. Családom, gyerekem még nincs. Hitelem nincs. Lakásom (házam) van. Így gyakorlatilag csak a rezsi, meg a kaja, ami rendszeres kiadás. Minden drága, én is tapasztalom. De így is tudok bőven félretenni. Az egyik autóm otthon van a garázsban fullra tankolva. A másikkal ma reggel jöttem munkába, kb. 3/4-ig. van. (Aki nem hiszi, szívesen fotózom.)

Ahogy írtam pár litert nem mindig azonnal mutat az óra. Nem tudom, csak tipp: szerintem ez szándékosan szoftveresen van így késleltetve. Na nem azért, hogy kicsesszenek a felhasználóval, hanem ha pl tempós kanyarban megbillen a szint, mondjuk fél percre, akkor a szintérzékelőnél a minimális emelkedés miatt, vagy ha lötyög egy intenzívebb fékezésnél, rázós úton, ne ugráljon a mutató. Ha nagyobb mennyiséget töltesz, egyértelmű a szintemelkedés, ott nincs ez a tompító hatás.

júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb tankolj csak kétezeré, lehet túlcsordult.
júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok rosszindulatú kommentet... Reggelre 148 kilométert mutatott, leért a benzin :)
júl. 26. 18:00
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen rosszindulatot véltél felfedezni. De akkor biztos így van...

Pont erről írtam (az #5 és #14-ben), hogy késleltetve fog megjelenni.

júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#6: Sosem értettem, hogy miért pénz kérdése az, hogy mennyit tankolsz. Tankold tele, aztán kész. Nem megy kárba. Nem folyik el a semmibe. Te fogod elautózni úgyis. Ha mindig pár ezerért elmész tankolni, azzal sokkal többet pocsékolsz el.
júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pontosan! Ha többször tankolsz keveset, azzal sokkal többet pocsékolsz, semmit nem nyersz vele.
júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!