Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan segítethetnék a páromnak?

Hogyan segítethetnék a páromnak?

Figyelt kérdés
A feleségem most csinálja a jogosítványt. Ez a második autósiskola és negyedik oktató. Engem okol amiért nem sikerül neki mivel én nem tanítottam meg neki a vezetést. Nekünk váltós autónk van ,ő csak automatát vezet. Nem tudom hogy segithetnék neki. Teljesen rá van stresszelve és fenyeget hogy ez miatt hagy el.

júl. 20. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
HA ez miatt elakar hagyni, akkor hagyjad nyugodtam, ez hülye.
júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene neked megtanítani? Na meg hol? Ha kimész vele az útra,akkor a saját és mások testi épségén felül még büntetést is kockaztatsz, hogy átengedted neki a vezetést .
júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
örülj neki ha elhagy sőt én meg se várnám elhagynám én
júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te tudsz vezetni automata váltost? (gyakorlatilag)
júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krwkco ***** válasza:
100%

"Nem tudom hogy segíthetnék neki."

Menjetek együtt autózni és Te vezess. De ő mindig mondja, hogy mi a teendő. Pl. olvassa le és mondja be az összes táblát. Tisztázza az elsőbbségi helyzetet: főútvonalon vagyunk, elsőbbségadás kötelező tábla, jobbról jövőnek van előnye, jobbra földút, stb.

A parkolásnál mondjad, hogy mit csinálsz: beállok a parkoló autó mellé fél méterre. Amikor a hátsó kerék a másik autó végéhez ér, teljesen jobbra tekerem a kormányt, stb.

Kérdezd meg, hogy mi a fő problémája és mond el, hogy Te hogy csinálod. Bár egy gyakorlott vezetőnél már sok minden automatikus, de egy értelmes ember ki tudja találni, hogy mit figyeljen, mit tegyen egy kezdő.

júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekünk váltós autónk van ,ő csak automatát vezet"

Ööö.. akkor ha meglesz a jogsi, eleve nem is akar furikázni a kocsitokkal?

júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha emiatt elhagy, akkor segíts neki pakolni mielőbb.

Nem tudom honnan szedi, hogy neked kellene megtanítani.

Oké, ismerjük a mutyi országát, rengetegen tanítgatják vezetni ilyen-olyan hozzátartozójukat, de attól még szabálytalan és berögzül valami hülyeség is akár.


Másik oldalról, nem kell mindenkinek vezetni. Van aki alkalmatlan, nincs ebben semmi. Van busz, vonat stb.

júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg hal úszik még a tengerben.
júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy fentebb is írták vagy ketten, akkor segíts csomagolni a feleségednek... Ne már, ez kész vicc... Akkor is ha 20 éves emberek "kapcsolatáról" beszélünk és akkor is, ha az 50 éves korosztályról...


Ha második autósiskola és 4.-ik oktató, akkor baj van. Akkor azt jelenti, hogy nem tud koncentrálni több dologra. A közlekedésre (ami magába foglalja a gépjármű kezelést is), a táblákra, az útburkolati jelekre, és az elsőbbség adásokra, kanyarodási szabályokra, stb.


Parkolás nem megy neki? Vagy a közlekedés? Az a baj, hogy automatával és kézivel is teljesen másképp kell közlekedni. Feltételezem hogy az oktató autó és a Te autód is teljesen más. Az a baj, hogy hiába magyarázod neki el a parkolást például ha az nem megy, mert az oktató(k) teljesen másképp fogják a feleségednek elmagyarázni.


Nem sok dolgon múlik igazából az egész, főleg két dolgon, amit persze lehet több részre vagy ágatra bontani:


1: Autó vezetés (Ezt ha megtanítod egy 10 évesnek, ő maga visz el téged nyaralni... Autót vezetni bárki tud. Akinek nem megy, az nem való forgalomba...)

2: Közlekedés a forgalomban (Amiket fentebb is írtam. KRESZ magabiztos alkalmazása a gyakorlatban.. Táblák, útburkolati jelek, jelzőlámpák, elsobbség + kanyarodási szabályok stb.)



NE engedd menni többször vizsgázni. Vegyen akkor 10 vagy akár 20 pótórát!!! Ha 5-ödjére sem sikerül, akkor el kell menni BudaPestre Pálya Alkalmassági Vizsgálatra (PÁV). Nem szégyen, meg semmi, csak az plusz saját költség és idő. Utána mehet bármennyiszer vizsgázni.


Ha ideges a közlekedésben, akkor ez nem neki való. Minden rosszindulat nélkül.


Az, hogy valaki az első forgalmi vizsgája előtt az első 10-15 órában bakizik szerintem el lehet nézni. De utána már azért illene bizonyítani az oktató felé, hogy érdekli őt ez az egész.


A családban volt nagyon közeli rokonom, aki szerette volna ha megvan a jogosítványa, de különösebben nem érdekelte és nem tett érte. KRESZ harmadjára, elsősegély másodjára, forgalmi vagy 8-10 alkalomra lett meg. (Viccen kívül. Mondjuk szintén 2 autósiskola és 2 oktató, ebből vagy 3 vizsgára el sem ment, ami egyenlő a bukással.)


Én nekem meglett elsőre a KRESZ, elsősegély és a forgalmi is. Én úgy gondolom, hogyha valaki igazán akarja, akkor tesz érte. Ha pedig van is hozzá tehetsége, akkor pedig megy minden, mint a karika csapás.


Ha már négyszer volt vizsgázni az asszony, akkor azt jelenti, hogy 30+ óra felett van a vezetése, igaz?


Hogy ment az első után a többi forgalmi vizsgára? Vett pótórát egyáltalán, vagy nem? Ha nem, és XY idő kihagyás után elmegy vizsgázni hogy lesz ami lesz, akkor ne is csodálkozzon. Rokonom ugyanígy járt. Nem vezetett 3-4 hónapig, nem vett plusz órát, csak ment vizsgázni és kész. Instant bukás, mert kiesik abból a kis gyakorlatból is amit addig megszerzett. Ja, a rokonomnak mire meglett a jogsi, szerintem a levezetett órák száma 80-100 között volt valahol.

júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Drága kenyér.
júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!