Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyáron autópályára 5W-40 olaj?

Nyáron autópályára 5W-40 olaj?

Figyelt kérdés

5W-30 van előírva a kocsimhoz de 5W-40 motorolajok több is teljesíti az adott szabványt. Egy szervizben azt javasolták hogy nyáron ha sokat pályázok érdemesebb lenne az 5W-40 bele a nagyobb hőmérséklet és a nagyobb fordulatszám miatt.

Erről mi a véleményetek? Valóban előnyösebb lehet?



júl. 19. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem
júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom. Én mindig azt használok castrol 5w40 c3.
júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem
júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sok embernél túl van ez gondolva, teljesen felesleges róla beszélni. Olyan minimális a különbség hogy tök mindegy melyik megy bele. Azért ebben az országban is van évi 40 Celsius fokos különbség és nagyon régóta nem használunk téli-nyári olajat. (Mikor én tanultam még létezett.)
júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha a kézikönyv azt is írja, hogy 5w30 legyen, akkor csak azt rakj bele. Ha csak a szabványt írja, viszkozitást nem, akkor mehet bele az 5w40 is.
júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem mindegy, mert a gagyi olajat nem hálálja meg a motor. Amúgy én is castrolt használok.
júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Jó! Akkor milyen a motul? Meg az eneos???
júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem jó az A.Z is nem rosszabb mint a többi.
júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Szinte mindegy a márka, feleljen meg az előírásoknak és lehet spórolgatni a többin. Ha valaki tényleg hosszútávra tervez az autóval az úgyis megveszi a jó márkákat. Motul, Eneos, Liqui Moly stb stb. Teljesen szintetikus az igazi.
júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség. Az autómhoz szabvány van előírva, nem viszkozitás. Ami az enyémhez jó, azaz amilyen viszkozitás tudja teljesíteni a szabványt: 0W30, 5W30, 0W40, 5W50.

Nekem mindig 5W30 volt benne, nem szoktam váltogatni. Sok éve rendszeresen 220 km-es etapokon pályán ingázok rendszeresen. Az autó most tart 320.000 km-nél és nem kopott el. Mérhető olajfogyasztásom nincs, a turbó is még gyári, bontatlan. Semmiylen problémám nem adódott a 30-as olajtól pályán.

júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!