Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1B Jogsi - Átba##ás? 15...

A1B Jogsi - Átba##ás? 15 vizsgaútvonal?

Figyelt kérdés

Kötelező gyakorlat: 3 óra (kb. 30 ezer forint)

Eddig az oktató azt mondta, hogy 10 óra alatt senki sem fog levizsgázni.


Erre most 7 vizsgaútvonalból 15 lett.


Egy sz#ros A1B jogsiért, aminek elvileg az lenne az értelme, hogy olcsó és gyorsan kész van, most fizetni kell közel 200 ezer forintot (csak a gyakorlatért). Így jobb esetben minden vizsgaútvonalat legalább egyszer kipróbáltál, de talán az sem fér bele, ha nem tudsz szabadságot kivenni.


Nyilván az oktatónak sem célja, hogy 3 óra után elengedjen, de ez így már túlzásnak tűnik időben és pénzben is.


Ennek így mi értelme van? Lehúzás az egész? Állambácsi nem gondolkozik? Máshol B jogsival vezetnek 125cc motort. Románia, Ausztria, Belgium...


Ki kellett adnom magamból, de ha valakinek van ésszerű érve, ami segít megemészteni ezt az egészet, azért hálás lennék! Most ott tartok, hogy van egy KRESZ vizsgám és elment kicsit a kedvem az egésztől.



júl. 10. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy sz#ros A1B jogsiért"

Nincs A1B jogsi. A1 van.


"aminek elvileg az lenne az értelme, hogy olcsó és gyorsan kész van"

Nem, nem az lenne az értelme. Az lenne az értelme, hogy HA MÁR TUDSZ MOTORT VEZETNI ÉS ISMERED A KRESZT, akkor olcsó és gyorsan kész van.


"Máshol B jogsival vezetnek 125cc motort."

Megint máshol meg nem is lopják szét az országot. Vagy épp még jobban szétlopják. Máshol. Te meg nem máshol vagy.

júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Bocs, de soha nem értem ezeket a parákat a vizsgaútvonalakról. Nem tök mindegy, hogy milyen útvonalon mész. Elvileg van B-s jogsid, tehát tudnod kell tájékozódni. Meg nekem az a gyanúm, hogy ezek a vizsgaútvonalak csak papíron léteznek. Tavaly csináltam a motoros jogsit, és semmiféle vizsgaútvonalat nem jártunk be, csak mentünk össze-vissza. Vizsganap meg akkora dugó volt, hogy még a városból is kimentünk, olyan úton, ahol soha nem jártunk.


Mellesleg a Románoknál sem lehet csak úgy B-s jogsival motorozni, mert ott is el kell végezni egy 10 órás képzést, és akkor is csak automata váltós robogót vezethetsz. Ezen felül meg minimum 24 évesnek kell lenned, legalább 3 éves B-s jogsival. Ennyi idősen meg már mehetsz nálunk "A" korlátlanra.

júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

#1 Van A1(B) jogsi ;)

Egy könnyített, olcsóbban megszerezhető A1-es jogosítvány.

[link]

júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1/1 kicsit eltévedtél a válaszadásban.


- A1B, keress rá, ha gondolod. Így is írják. Már az oktatók sem tudják, hogy mi a pontos megnevezése, mert b125, a1b és a1 mind használatos.


- Én úgy tudom, hogy pont az a lényege, hogy autót tudsz vezetni, nyilván ismered a KRESZ-t, tehát a forgalmi helyzetek nagy meglepetést nem okoznak, akkor olcsón és gyorsan tudsz motorra vizsgázni. Ennek elvileg az lenne az értelme, hogy nem egy több tonnás autóban ülök egyedül és pöfögtetek a levegőbe és foglalom a helyet, hanem egy apró motoron / robogón becsászkálok a városba.


- Végül szerintem releváns, hogy más európai országokban mi a módi. Az, hogy az Olaszok, Spanyolok, Belgák, Franciák, Németek, Osztrákok, Románok, Lengyelek stb... ezt mind megtudták ugrani, azért külön rossz fényt vet a hazai szabályozásra, ahol most tovább rontottak a helyzeten.


Románok is azért tették lehetővé, hogy B jogsival 125cc (robogót) vezethess, mert megnézték a statisztikákat és úgy láttak, hogy a többi ország, ahol ezeket bevezették, nincs több baleset ebből.


Írtam is, hogy kicsit dühöngeni akarok. Mindig elhiszem, hogy nincs lejjebb ebben az országban, aztán jön a meglepi.

júl. 10. 19:06
 5/20 A kérdező kommentje:

2/4 igazad lehet a vizsgaútvonalakkal kapcsolatban. Nekem úgy adták el telefonon, hogy nem véletlenül vannak ezek az útvonalak...


Gondolok itt olyanra, amikor a lombkorona teljesen kitakarja a buszmegállónál a táblát, gondolod, hogy valami ezzel kapcsolatos tábla lehet ott, de nem az egy 70-es tábla lakott területen kívül. Bumm, ennyi volt. Ha van helyismeret, akkor tudod, hogy mire számíts.


A Románoknál vezetéstechnikai tréning van. Ezt én maximálisan támogatom, ha tényleg hasznos dolgokat oktatnak. Nálunk ezen megy a b'szakodás, mint amit felül írtam, hogy ilyeneken elkaszálnak, de rendesen motorozni úgy sem itt tanítanak meg, ahogy autót vezetni is jogsi szerzés után tanul meg az ember, amikor már életszerűen veszi ki a részét a forgalomból.


Amúgy én pont robogózni szeretnék 😭 nem vagyok úgy rápörögve a motoros témára, csak szeretnék egy praktikus, olcsó közlekedési módot a város külső kerületében. 50cc 2t erre nem elég, illetve legálisan nem elég, és öreg vagyok már ahhoz, hogy rendőrök előtt szégyenkezzek.

júl. 10. 19:15
 6/20 anonim ***** válasza:
#3, #4: Az, hogy egy autósiskola a több száz közül így nevezi, az nem jelent semmit. A jogosítvány kategóriák között nincs A1B, csak A1, A2, A korlátlan.
júl. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6/6 Én elhiszem neked. Ez amolyan szleng :D

Megígérem, hogy mostantól csak A1-nek mondom, és akkor minden ZEN lesz. A kérdést már nem módosítom azért, hátha csak idegből is rákattintanak és véletlen adnak egy jó választ a lányos frusztrációmra.

júl. 10. 19:32
 8/20 anonim ***** válasza:

#5 Csak nehogy úgy járj, hogy kevés lesz a 125cm3 Én közel 30 év után gondoltam úgy, hogy kéne venni valami szaladgálós 50-est, aztán 2 hónap után már az e-Titant olvasgattam a korlátlan motoros jogsihoz. Szóval betudja az ember szippantani, még ha nem is gondolná, úgy, hogy én 14 évesen megcsináltam a segédmotort, csak valahogy másfelé vitt az élet, most meg imádok motorozni, túrázni, és szerencsére a cégnél megismertem egy motoros csapatalapítót, és bevettek. Ezek konkrétan mi voltunk, és jó érzés, hogy velük lehettem.

[link]

júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy pont az a lényege, hogy autót tudsz vezetni, nyilván ismered a KRESZ-t, tehát a forgalmi helyzetek nagy meglepetést nem okoznak, akkor olcsón és gyorsan tudsz motorra vizsgázni."

Nem, nem teljesen. Ez annyit okoz, hogy a kreszt nem kell teljes tanfolyam keretében újra tanulnod. Viszont ez nem jelenti azt, hogy ennyi idő alatt megtanítanak nulláról motort vezetni!


"Végül szerintem releváns, hogy más európai országokban mi a módi. Az, hogy az Olaszok, Spanyolok, Belgák, Franciák, Németek, Osztrákok, Románok, Lengyelek stb..."

Tök felesleges ilyenekkel példálózni. Ahány ország, annyi szokás. Van ahol vezethetsz egy-két sör után, van ahol rendszám kell a robogóra, van ahol több autóra is használhatod ugyanazt a rendszámot.

júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#6 Lehet, hogy szleng, csak ha te szeretnél 125-ös motorral motorozni, akkor nagyon nem mindegy, hogy simán A1-re jelentkezel, aminek díja a mellékelt linket 212500Ft,( ha minden jól megy), vagy úgy mész oda, hogy az A1B-re, vagy B125-re jelentkezel 85500Ft-ért
júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!