Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hátsó oldallégzsák (nem...

A hátsó oldallégzsák (nem függöny) biztonságos gyereküléshez?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt vagyok, és a hátsó oldallágzsák egy opció. Függönylégzsák van. Jelenleg 4 éves a gyerekem, isofix ülésben van utasoldalon hátul. Még nyilván egy ideig ebben lesz, a folytatást még nem kutattam ki, hogy mikor kell más, mert elég pici gyermek, az átlagnál kisebb súlyú. Sokat olvasok arról, hogy az oldallégzsák okozhat súlyos problémát is, főleg, ha előrehajol a gyerek éppen, meg más bajt is, ugyanakkor külföldi fórumokon rendszeresen előjön, hogy ezek az elméletek már meghaladottak, 10-15 éves, vagy akár jóval régebbi cikkekre épülnek, és sokak állítják, hogy az oldallégzsák nem ártalmas a gyerekeknek. Ugyanakkor azt sem tudom, hogy használ-e, és akár a gyerek későbbi éveiben, vagy ott utazó felnőtteknek szükséges-e. Skoda Karoq-ról van szó. Előre is köszönök minden választ!

júl. 9. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg egy légzsákról úgy gondolkozol, hogy szükséges-e, meg több kárt csinál, mint hasznot, addig ezt a döntést bízd másra szerintem.

Melyik légzsákot mikor lehet és kell kikapcsolni? Na ugye, a többi csak hanta.

júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem okoz semmit, ami bajt okozhat (első utas oldali, hátra fordított gyerekhordóval) az kikapcsolható. A többi, ha a gyerekek rendesen be van kötve a biztonságot növeli. Nem véletlenül építik be. A légzsákokkal voltak balhék, néha van rossz széria, de sokkal többet segítettek, sok életet mentettek meg. Mint amennyi "bajt" okoztak.
júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-esnek: Nem én gondolkodom róla úgy, hanem éppen egy olyan fórumon vagyok, ahol információt gyűjtök, hogy sok véleményből össz tudjam rakni a döntési alapot.
júl. 9. 15:14
 4/4 A kérdező kommentje:
2-esnek. Köszönöm, én is hasonlóan gondolom.
júl. 9. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!