Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen passat kombi 2010...

Teyla1923 kérdése:

Volkswagen passat kombi 2010 2.0 diesel 140 loerő. 140km/h nál 130 fokos az olajam. Ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy az alany egy 2010 es 2.0 crtdi 140 lovas passat kombi. Előszőr amikor használtam utközben letiltott a kocsim és a turbo tengelye eltőrt. Most ez fellet ujitattva és megcsináltattam (azt mondták hogy azért ment tönkre a turbom mert tul nagy hőhatást kapot a turbo). Azota a kocsival nincs különösebb probpéma viszont 130 fokos az olajom 140km/h nál. Ez szerintetek normális vagy pedig sok a kocsinak? Ugy nem vettem észre rajta hogy szenvedne a 130 fokos olajtol de azért nem tudom. Kicsit sokkalom. Ha a gázrol leveszem a lábam akkor rögtön elkezd hülni az olaj hömérséglete(cserélve lett komplett olajszivattyu,viznél rásegitömotor, 10.000kilométerrel ezelőtt vizpumpa és a termosztátott is kicserélték mert félálásba be volt ragadva. Szerintetek ha a hütőmet és az olajhütőmet kicseréltetem akkor lejjebb menne az olaj hömérséglete?)Vagy mit nézessek meg rajta hogy lejebb menyen az olajhőmérséglete Ja és ha nem használom a kocsit stabilam 100 fokos az olaj 'ha alapjáraton van' a viz hőfoka pedig mindig 90 fokon van. A kocsiban 320.000km van. Válaszotokat elöre is köszönöm.

#Volkswagen Passat #olajhőmérséklet #Vizhömérséglet #Turbotengelytörés
júl. 8. 19:50
 1/7 anonim válasza:
18%

90-110°C lenne a normális ott valami nem oké. Olajhűtő milyen állapotban van? Lehet a vízkört már át kéne mosni, sok benne a lerakódás.

Egyébként az olajnyomás rendben van?

júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom normális, hisz a turbó nagyon forró tud lenni, azon keresztül megy az olaj. De nem vagyok szakember. Nagyon sok autóban csak vízhőfokmérő van, annak középen kell lennie és nem elmozdulni onnan. Ha ez így van akkor szerintem nem lesz vele baj.
júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
18%
Pont a turbó miatt nem jó a meleg olaj. A turbó csapágy a hűvöset szereti, a 130 viszont már a felső korlát közelében van.
júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni hogy akkor 130 fokos ha hegynek felfele megyek vagy pedig emelkedő jön. Ha sikterepen megyek vele akkor vissza esik a hőfok 123-126 fokig.
júl. 9. 05:47
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Ebben a kanikulaban teljesen normalis a 130-140 fok, ha meg van kergetve az auto.
júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öööö... Nem úgy volt, hogy Magyarországon a max megengedett a 130?? :D
júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De annyi 130km/h :))
júl. 29. 23:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!