Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha a tanksapkánál...

Normális ha a tanksapkánál levegőt szív?

Figyelt kérdés
Van egy VW Passat 1997 1.8 20v ADR autóm.Kaparásztam róla a jeget, ès mikor hátra èrtem, hallottam egy fura sziszegős hangot a tanksapka felől.Közelebb hajoltam, ès lehetett hallani, hogy szívja befele a levegőt, úgy, hogy rá van tekerve.(tekerős, nem kulcsos)Más autónál ilyet mèg nem tapasztaltam.Vagy nem figyeltem fel rá.Normális ez?

2019. nov. 1. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted ha kiszívja az üzemanyagot akkor mi lesz a helyén?
2019. nov. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel mèg nem tapasztaltam ilyet más autónál, ez fel sem tűnt.Nem úgy jöttem ki èdesanyámból, hogy mindennel tisztában legyek.De szerintem más sem. ;)
2019. nov. 1. 06:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű a tanksapka nem enged át semmi levegőt, ha ott van a szellőztetője, de általában szokott lenni a beöntőcsőnél is levegőztető cső, lehet, telement sárral.

Emiatt vákum van a tankban, súlyosabb esetben az AC el se tudja nyomni az üzemanyagot az injektor sorig.

2019. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen spontán sziszegést még én sem hallottam. De amikor letekerem a tanksapkát, mindig szisszen egyet. 1,5 éves autó, 0 km-es korától ezt csinálja. Szóval nem hiszem, hogy bármi el lenne tömődve. Az előző autóm is pont ugyan így csinálta.
2019. nov. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!