Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mégis mit jelent? Hol...

Ez mégis mit jelent? Hol használnak ilyet, miért van ilyen csapágy?

Figyelt kérdés

Hol használnak ilyet?


C3



júl. 8. 03:41
 1/5 A kérdező kommentje:

"Normálnál bővebb csapágyhézag"


Hogy ?

júl. 8. 03:43
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
2T motorjaimba mindig ilyen jelölésüt kellett. Ez lényegében egy kicsit lazább építésű csapágy, vagyis hajszálnyit kotyog, mintha kopott lenne. De a tengelyen, és a csapagyfészekben ugyanolyan passzentos. Erre a lazább építésre a hőtágulás miatt van szükség, mivel pl. egy benzinmotorban elég meleg van, és üzemi hőfokon áll be a csapágy, a megfelelő illesztésre. Normál illesztésű csapágy, ugyanitt megragadhat.
júl. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszi!🙋‍♂️
júl. 8. 04:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb hőtagulásra felkészítve nagyobbak a hézagok benne. Ugyan így van C4 is, abban mégnagyobb a hézag.
júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan írják, kisebb motorok főtengelycsapágyai, kapálógépek csapágyai ahol magasabb az üzemi hőmérséklet mindig C3-C4 jelű csapágyakat használnak.

Én próbáltam Simson főtengelyre kimondott minőségi, normál golyóscsapágyat tenni, egy hetet sem bírt. Ugyanígy jártam személygépkocsi automata rugós ékszíj feszítő csapággyal is.

júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!