Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvezérlő csere után...

Motorvezérlő csere után elindul az autó?

Figyelt kérdés

Alany egy Renault Twingo 1 2001-es.


Az Immobiliser miatt nem indul az autó.

Beázhat a motorvezérlő.


Ha azonos évjáratú és motorkódú Twingoból kiszedem a motorvezérlőt, az immobiliser elektronikát és a hozzá való kulcsot és berakom az enyémbe akkor elindul az autó?


Ha nem 2001-ből hanem 2000-ből veszem ki az gondokat okozhat?



júl. 6. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Igen
júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem fog. A motorvezérlő egy adott autóhoz szól. Bele rakod egy másikba, nem fog működni.


A bontott memóriáját törölni kell, a régiét klónozni és feltanítani vele a bontottat. Utána hozzá programozni az immo-t és akkor fog indulni.

júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Komplett mindent cserélve elindulhat az autó, de nálam pl egy fojtószelep csere után meghülyült ugyanilyen verda.

Alapjárat 2500 volt kénytelen voltam visszarakni az eredeti fojtószelepet.

De olvastam olyat is, utána már, hogy 3x gyújtás ráadásnál megtanulja az érzékelőket, fojtószelepet az ECU.

júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Immo emulátor is megoldás.
júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az óra csoportot is cserélni kell?

A motorvezérlőnek van típus száma?

júl. 7. 00:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 2002 kangoom-nak volt immós- problémája, mind2 kulccsal hol jó ..hol rossz volt kiszámíthatatlanul , villogott, hol nem villogott, szóval egy tök kiszámíthatatlan lett az indítás. A yutyun minden féle segítség próbálkozások vannak, de a megoldás(maga a hiba) alááb olvasható:


Nagy nehezen rá jöttem hogy a kulcsban (1 gombos típus) lévő elektronika oldalszéli proci lábazata a sok-sok nyomkodás miatt, elrepedtek vagy 3 helyen is ,és ezen repedések csak minimum 30X nagyításban láthatóak !!

Ezen proci lábak újra forrasztásával, örökre megszabadultam az immobilizer problémáktól!! Renault 1 gombos kulcsok tömegével produkálják ezt a hibát!

júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!