Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket nélkülöznétek? Az...

Melyiket nélkülöznétek? Az első ködlámpát vagy a holttérfigyelő rendszert?

Figyelt kérdés
Adott egy autó típus, két verzió között gondolkodom, a felszereltség nagyjából azonos, a különbség, hogy az egyiken van első ledes ködlámpa, a másikon nincs, viszont van holttérfigyelő rendszer. Melyik a hasznosabb hosszútávon?
júl. 4. 09:10
A kérdező szavazást indított:
A ködlámpa fölösleges
A holttérfigyelő fölösleges
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

A holttérfigyelőt ki tudod váltani a szemeddel, a ködlámpát nem.


Kérdés mennyire jó az adott autón a ködlámpa mert vannak olyan autók amin semmit sem ér!

júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Holttérfigyelőt simán nélkülözném. Előző autómban nem volt. Soha nem mentem neki senkinek, mert mindig belenézek a tükörbe. Viszont legtöbbet városon kívül vezetek. Nem egyszer sűrű ködben. Akkor nem hátrány, ha valamit látok, meg engem is látnak. Azt kiváltani nem nagyon tudod.

A mostani autómban van holttérfigyelő. Sokszor ad fals jelzést. Főleg esőben, mikor az autó veri fel a vízfüggönyt, arra is folyton bejelez. Simán tudnék élni nélküle.

júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A ködlámpa csak arra való hogy téged lássanak mert jobban nem lehet vele látni, mégha tökéletesen van beállítva is.
júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát az első ködlámpa a legfölöslegesebb dolog a világon, a holttérfigyelő viszont nagyon hasznos. Szerintem ezen egy másodpercig nincs mit gondolkozni.
júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

3: ezt cáfolom!


Valóban vannak autók amiken kis energiaitalosdobo alja méretű ködlámpát raknak, azzal tényleg nem látsz.


Régen raktak nagy ködlámpákat és hidd el, hogy azokkal baromi jól látni ködben.

Ezek a mai ledes ködlámpák nem tudom mennyire jók ezen a téren de szerintem fontos mai világban az első - hátsó ködlámpa.


Barmok még a tejködben is előznek és így legalább hamarabb észrevesz.

júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

A 3-es gondolom évente egyszer jó ha elhagyja a városhatár táblát és akkor sincs köd. Városban én is azt mondom, hogy nem létszükség.

Sok éven át ingáztam éjszaka, hosszú utakon, ősztől tavaszig sokszor ködben. Olyan sűrű ködben, hogy tompítottal sokszor az utat alig láttam, hogy merre megy. Na, ott nagyon jól jött a ködlámpa. Ezerszer jobban láttam vele, mint a tompítottal. Pedig a tompított az előző autómon adapítv xenon volt, a mostanin med-mátrix. De nem véletlenül sima halogén a ködlámpa mindkettőn! Meg az se mindegy hogy lent van, közvetlenül az utat világítja, nem bele a tejfölbe.

júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen holttér? Ha a tükör olyan, amilyennek lennie kell (a széle kikanyarodik domborúra), akkor ott nem lehet holttér. Olyan biztos nem, ami egy egész kocsit elnyel.
júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
most arra mit lehet mondani, hogy vannak olyan kretének, akik még nem hallottak a holttérről..............
júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk saját példából, olyan még nemigen fordult elő, hogy sávváltáskor a holttérben volt egy kocsi és nem láttam, mert mindig óvatosan váltok sávot. Olyan viszont már többször volt, hogy tejfölködben országúton csak 50-nel mertem menni, mert olyan sűrű volt. Gyorsabban a köd miatt nem, lassabban meg amiatt, nehogy belém jöjjön valaki.
júl. 4. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem meg is válaszoltad magadnak a kérdést 🙂
júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!