Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan aki abbahagyta...

Van itt olyan aki abbahagyta a jogosítványt a végén?

Figyelt kérdés

Nem tudta befejezni, megutálta az egészet, sokadik próbálkozás utqn azt mondta elég volt?


Holnap futok neki harmadjára, de minden bajom van már ettől az egésztől, a főnököm akarta, hogy legyen jogsim, és már egy éve szívok vele.

Ötödik szakmámat csinálom jelenleg + érettségi is megvolt, de még semmivel nem szenvedtem ennyit mint a forgalmi vizsgával, meg a jogosítványszerzéssel úgy általánosságban.

Úgy vagyok vele már, hogy ha megint nem sikerül, inkább abbahagyom az egészet.


Más is volt így?

Érdekelne más tapasztalata, gondolata erről az egészről.



júl. 4. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a KRESZ-vizsga után hagytam. Nem fogadott az oktató, mert egyetem mellett heti egy hétköznapon tudtam volna ráérni. Egy egyetemi ismerősömet meg fogadták így is.


Elment a kedvem. Igazából nem kell most sem.

júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekvállalás témakörben olvastam több anyukát is, aki ilyen 100 óra és több bukás után feladta...

Én mondjuk nem értek egyet az ilyennel, szerencsére nekem nem volt gondom, de könyörgöm, ha már ennyi pénzt beleöltem, akkor is levizsgázok!!!

Olyan alakok is vezetnek, akik a nevüket nem tudják helyesen leírni...

júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened. Ha nem érdekel a vezetés, nem fog menni.


Én a helyedben azért nem hagynám abba most, mert lehet később szükséged lenne rá, és akkor az egészet kezdheted elölről.

júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1


Fősuli, és pár év budapesti munka után csináltam meg, 35 évesen. Addig luxus lett volna egy autó a fővárosban.


Oktatás alatt aztán sokat segített, hogy évekig forgalomban bringáztam.

júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. forgalmi bukás után abbahagytam. Beláttam, hogy annyira figyelmetlen vagyok, és a hirtelen döntésekre alkalmatlan, hogy veszélyes vagyok. Valszeg el tudnék közlekedni a lakásom, a munkahelyem és a lidl háromszögben ugyanazon az útvonalon a kövi 40 évben, de ha egyszer lezárják az utat, ott öregszem meg a sávomban :D Nincs kedvem börtönbe menni, mert elütöttem valakit.
júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es, a nevemet le tudom írni helyesen, de a váratlan helyzeteket durva szarul mérem fel. A forgalomban meg ez életveszélyes. Én lennék az, aki ha szembe száguld valaki, sikítva elengedném a kormányt, ahelyett, hogy higgadtan felmérném, hova rántsam el.
júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, még a 6-os válaszomra kiegészítésként: valóban sok pénzt beletettem, de sajnos erre csak menet közben ébredtem rá, hogy ennyire rosszul kezelem a forgalmi szituációkat. Biciklizés közben nem tűnt fel, mert az sokkal lassabb, és alapból nem közlekedtem nagyon forgalmas helyeken. Itt a kertvárosban bringával tökéletesen elboldogulok.
júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár én még viszonylag az elején vagyok, de ugyanazt gondolom, mint az 5-ös válaszoló. 5 vizsgánál, és 60-70 óránál húzom meg a határt (az oktatóm szerint kb 50 óra a reális, amire egy átlagos tanuló le tud vizsgázni). Ha ez idő alatt nem fog sikerülni, akkor mindenki jobban jár, ha én nem vezetek. Annyira nem vagyok rászorulva, hogy milliókat költsek rá, ha meglesz örülök, ha nem, akkor kidobtam pár százezret az ablakon.
júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, ez lehet kicsit hosszú lesz.


Nekem meglehetősen rossz gyerekkorom volt, főleg az általános suli, majd később a középsuli miatt is. Elballagtam 8-ik osztályból, és a szüleim beirattak "M" kategóriára. (Akkor még ez volt a segédmotoros jogsi.) A KRESZ nem ment nekem, nem értettem, nem érdekelt és nem vettem komolyan. 5-ször mentem el vizsgázni, és utána befejeztem, PÁV-ra már nem mentem el. Nem azért nem sikerült egyszer sem mert hülye lettem volna, hanem csak ideges és jobban lekötött a számítógép itthon.


Viszont ami közben sikerült, azaz elsősegély tanfolyam és vizsga. Rá 3 évre még középsuliban teljesen megváltoztam (jó vagy épp a rossz irányba, ez nézőpont kérdése) és belevágtam utolsó évesként a B-s jogsiba. Meglett a KRESZ elsőre 75/75 ponttal és a forgalmi viszga is elsőre. Nem kellett plusz és pótórákat venni.


Rá 5 évre megcsináltam a C-s jogsit, tehát a teherautót.


Rá 2 évre, tehát most pedig csinálom a D-s jogsit, ami pedig az autóbusz.


Igazából nincs lehetetlen, csak akarni kell mindent. Meg kell hozzá érni, ennyi a titka az egésznek.

júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!