Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyamatosan világít az...

Folyamatosan világít az összes féklámpa az autón. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Egy 1998-as Suzuki Swift Sedan az alany.

Az történt, hogy úgy vettem meg az autòt, hogy nem világított a pòtféklámpa, meg a bal oldali féklámpa, illetve bal oldali helyzetjelző sem. A bal oldali féklámpát, és helyzetjelzőt kicseréltem ezelőtt jòval korábban, és azokkal mai napig nincs probléma. Tegnap szántam rá magamat arra, hogy akkor kicserélem a pòtféklámpában is az izzòt. Nos, az izzòt kicseréltem, de azóta ha felkapcsolom a helyzetjelzőt, vagy a tompított fényszòròt akkor folyamatosan világít mindhárom féklámpám(igen, anélkül hogy nyomnám a féket). Mielőtt nem cseréltem ki a pòtféklámpában izzót nem volt ilyen probléma.

Amiket csináltam: -Tettem be másik új izzòt a pòtféklámpába, de a hiba maradt.

-Visszatettem a régi, kiégett izzòt a pòtféklámpába, de a hiba maradt(nyilván akkor csak két féklámpa égett).

-Megmozgattam mindenhol minden csatlakozòt, és kábelt, de a hiba maradt.

-Kikötöttem teljesen a pòtféklámpát, de a hiba maradt(akkor nyilván csak a két féklámpa világított a helyzetjelzőn kívül).

-Megnyomkodtam a fékpedált, de változás nem észlelhető.

Mivel eddig nem volt ilyen probléma erősen kétlem, hogy mondjuk a fékpedálnál a kapcsoló adta volna meg magát, mert ez jelenség rögtön izzócsere után mutatkozott. Az izzò biztos jó, és belevalò.

Még azt néztem, hogy a kábelezés a csomagtartòban elég tré munka, és lehet hogy ott érne össze valami? Mondjuk összeér a helyzetjelző kábele a féklámpáéval? Érdemes kibontani az egész kábelköteget és átnézegetni?(mindenhol szigszalag van vastagon, stb)

Tudom, béna vagyok, meg ilyesmi, de autòszerelő tanonc vagyok(nagyon kezdő még), és ez volt az első önálló szerelésem(Tudom, látszik. De ha nem csinálom soha, akkor nem is fogom soha megtanulni a szakmát).

Várom a tippeket.


júl. 4. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Még azt néztem, hogy a kábelezés a csomagtartòban elég tré munka, és lehet hogy ott érne össze valami? Mondjuk összeér a helyzetjelző kábele a féklámpáéval? Érdemes kibontani az egész kábelköteget és átnézegetni?"


Igen. Igen. Nem feltétlenül.


Kapcsolási rajz alapján (régi swifté szerintem könnyen elérhető neten) ki tudod mérni, hol a probléma. A csatlakozókat sem zárnám még ki.

júl. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a kétpólusú égőket, az a hibás valamelyik.
júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a csomagtér ajtó kábelei összevissza vannak szigszalagozva meg gányolva, akkor én ott keresgélnék először, mert könnyen lehet hogy a kötegen belül megtört a két vezeték és most kezdett el összeérni ezért kaphat áramot a féklámpa köre is. Meg amúgy sem ártana azt a köteget szétszedni és újra kábelezni azon a részen normálisan forrasztva, zsugorcsövezve magát a toldás átvinni egy fixebb helyre tehát ne ott legyen ahol mozgás van mert akkor újra gond lesz vele. Szöszölős meló de érdemes vele foglalkozni mielőbb még nagyobb kárt okozna később. Ha az eredeti problémádat ez nem oldja meg akkor a 2 pólusú izzókat nézném meg, én jártam úgy hogy véletlen fordítva tettem be és hasonló dolgot produkált nálam is a történet, lehet ez is probléma. Szedd ki és fordíts rajta. De lehet hogy maga az izzó hibás, gyártási hiba is lehet vagy valami gagyi silány vackot vettél bele és alapból szar. Ilyen izzókból célszerű nevesebb gyártóét beletenni mondjuk Osram, annyira nem drágább mint a noname, és azért minőség terén ott vannak.

Meg azért a foglalatot sem ártana megnézni lehet odakerült egy szennyeződés ami vezeti az áramot és áthúz az egyik kör a másikra.

Vagy eleve a pótféklámpa ami hibás volt már akkor amikor megvetted, lehet az a fő mumus a dologban és annak az áramköre lett rosszul csatlakoztatva valahova én gondolok a kábelkötegre ha már ekkora gányolást fedeztél fel, simán eltudom képzelni hogy szarul kötötték össze előtted és meglett bolygatva az egész rendszer, lehet egy újra kábelezés, normálisan segíteni fog.

júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen izzó van abba a pótféklámpába, mert a kétpólusú szokott ilyenket csinálni.
júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha esetleg valaki ide tévedne, akkor leírom mi volt a gond.

Szétszedtem az autó két hátsó lámpáját teljesen, és az egyikben egy egypòlusú izzó volt betéve. Azt cseréltem ki kétpòlusúra, és egyből megoldòdott a probléma. Persze amiket közben láttam hanyag vezetékeket azokat újra is szigeteltem, de a többi kábellel is tervezek majd még foglalkozni a jövőben.

júl. 7. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!