Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az autók hízásáról?

Mit gondoltok az autók hízásáról?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 3. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, milyen hatással lesz az (amúgy is szar) utak minőségére, ha az átlagautók súlya 1,3 tonnáról 2,2 tonnára nő...
júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Az a válaszoló azt felejti el, hogy igen, 4 csillagot kapott a vasaló Swift... de attól az még papírautó. A különböző autók különböző mércével vannak értékelve. Ha egy Suzuki Swift és például egy Volvo XC60 egyaránt 5 csillagot kap, az nem azt jelenti, hogy a Suzuki Swift ugyanolyan biztonságos, mint egy Volvo XC60. Más kategória a két autó, ezért mások az elvárások. A Suzuki Swift egy sokkal kisebb kategóriát képvisel, ezért az elvárások is alacsonyabbak.


És a baj az, hogy az alacsony tömeg egyre inkább a rossz minőségre és alacsony biztonsági szintre utal. A 2004-es vasaló Swift kb. 1000kg volt. A legújabb 2023-as Swift szintén kb. annyi, vagy talán kicsit kevesebb is. Mindezt úgy, hogy sokkal több benne az elektronika, bonyolultabbak a motorok, maga az autó is nagyobb, de valahogy mégsem lett nehezebb? Nem gyanús ez az olyanoknak, mint a fényképen válaszolónak? Ő szerinte hogy a fenébe lehetséges ez? Hát úgy, hogy az autó még papírabb, mint régen.


Vagy például: Dacia Duster, tudjuk hogy egy hulladék autó. SUV-ról beszélünk, tehát relatív nagy autó. 1200kg. Ember, az én pici 3 ajtós kupém többet nyom a maga 1320 kilójával. Mégis hogy lehet, hogy egy "nagy" SUV ennyivel könnyebb, mint egy kicsi kupé? Ja hát igen... Tessék elgondolkodni rajta.


Úgyhogy igen, a tömeg és biztonság között abszolút van korreláció. Egy 1000 kilós autó már 20 éve sem a biztonság mintapéldánya volt, 2024-ben meg aztán főleg rosszat jelent.

júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
dagadt amerikaiak
júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 és hol a határ? húsz éve majd tankokkal jár mindenki?
júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az autók hízásáról nem is a tömeg, hanem a méretbeli növekedés jut eszembe. Régen az autótesztekben mindig mondták, hogy "ennyivel nagyobb, meg szélesebb lett az új széria.", és már ott tartottunk, hogy egy Fiesta akkora lett mint a Focus, persze a parkolóhelyek meg nem lettek nagyobbak, és alig tudsz kiszállni a Tesco parkolóban. Manapság meg az emberek veszik a SUV-okat, mert megalománok lettek, ha jön az első gyerek, már egyből kisbuszt kell venni, mert azt hiszik csak abban lehet elférni, pedig régen még egy 5 fős család is elfért a Ladában.
júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#2 1000 kiló nem 1000 kiló, de ha nekem éppen az az autó tetszik ami pont ennyi akkor nincs mit tenni, ezt kell megvennem. :)
júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor láttam egy E30 BMW-t... Ami valaha azért egy középnagy méretnek számított... Konkrétan eltörpült a forgalomban, az ilyen alsó-középkategóriás autók, mint pl. egy Clio jóval nagyobb volt nála.
tegnapelőtt 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

190-es mercivel járok.

Amikor megjelent akkor ugye Baby Benz-nek "csúfolták" a mérete miatt, pedig akkor nem számított kicsinek csak a mercik között volt kicsi.


Manapság tényleg durva tud lenni amikor beállok vele valami parkolóba a SUV-ok közé.

De a normál sedanokhoz képest is jóval kisebb, főleg szélességben, magasságban.


Aláírom, nem családi autó a 190-es! 1 embernek tökéletes, 1 családnak picike... Nagyobb kell de nem annyival nagyobb amekkora autókat gyártanak.


Amúgy meg lexarom ki mivel jár 😅

Nekem jó a kis merga... Keveset fogyaszt és legalább lehet vele parkolni.

tegnapelőtt 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose felejtem el, amikor a bulgár tengerpartra zsigulival utaztunk 2 napot, elől apám, anyám, hátul ketten a tesómmal, a lábrészen is csomagok voltak, a tetőn is, de még a csomagtartó tetején is volt egy csomagtartó. :D A szomszéd pedig ugyanezt trabanttal. :D Manapság pedig panaszkodnak, hogy kicsi az autó, nem fér be semmi, pedig 5-6 óra alatt lent van a horvát tengerparton...
tegnapelőtt 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagymértékben megértem, mert ezzel a biztonságát is növeli. Azonban nem minden esetben esztétikus a dolog, de akkor inkább legyen ez, mint a halál.
tegnapelőtt 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!