Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat B5/5.5 1.8T...

Volkswagen Passat B5/5.5 1.8T megbízható autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék autót vásárolni, és ezt néztem ki magamnak. Pakolhatóság miatt mindenképpen kombit szeretnék, de ez másodlagos. Dízel sajnos kilőve, nem megyek annyit, hogy ne ártson neki, így maradt a benzin. Nézegettem a többi motorral is, de ígéretesnek tűnik nekem a gyárilag 150 lovas 1.8T.

Azt tudom, hogy a fogyasztása sok ha nyomom neki, ezt elfogadtam, viszont olvastam olyat is, hogy eszi az olajat, ennek annyira nem örülnék. Ez mennyire igaz?

Illetve durván milyen árkategóriában lehetne venni ilyen autót ami nincs szétrohadva vagy széthajtva (vagy mindkettő)?


júl. 1. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz ezeknek a dízeleknek a rövidtávoktól. Hatalmas tévhit. Egy autónak se jó az 1-2km -es járat, de nem fog hamarabb tönkremenni mint az 1.8t. Sőt, megbízhatóbb egy 1.9pd mint egy 1.8t. Tapasztalatból mondom, haverom 1.9pd -vel futárkodik, járja a várost, állandóan indítgatva van és semmi kirívó baja nem volt. Normálisan van olaj cserélve benne akkor nagy gondja nem lehet. Kuplungozni valamivel drágább, de egyszer ki van cserélve akkor 200ezer km -ig megint levan a gond vele. Többet megspórolsz üzemanyagba mint szervizbe. Barátnőmnek 1.9pd passatja volt.

Ezeket elég drágán adogatják egyébként, normálisat 1m alatt nemhiszem, hogy találsz, de azok is lutrik. Érdemes szerelővel / hozzáértő szakemberrel megnézetni.

júl. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

#1


Jah semmi baja nem lesz. Csak két év alatt kuka az EGR, a katalizátor és a részecskeszűrő (ha van). Indulni indul, hiszen az indító szempontjából mindegy hogy benzines vagy dízeles autó lendkerekét forgatja, csak egy idő után jön majd a füstölés és a check engine lámpa.

júl. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor a haveromé, hogy működik mai napig? Több százezret tekert már a kocsiba :D Részecskeszűrő ezekbe még nem volt. EGR-t meg ki kell írni belőle.
júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az 1.8T esetében az olajfogyasztás mennyire valós? Nem szeretnék olyan autót, amibe töltögetni kell az olajat X kilométerenként..
júl. 1. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1.8t be töltögetni kell.
júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor sajnos megy a levesbe :(

Köszöntem a válaszokat!

júl. 2. 00:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még lehet kivétel, de 25éves turbó benzin motor szerintem gyárilag is ette már.
júl. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!