Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fehér trutyi/lecsapódás a...

Fehér trutyi/lecsapódás a kiegyenlítő tartály kupakján és a kiegyenlítő tartályban lévő folyadékban. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Opel Astra H 1.6 benzin 2009-es autóm. Mostanában egyre sűrűbben írja ki a "Kuhlmittelstand", azaz kiegyenlítő tartály feliratot. A folyadék szintjén ellenőrizve meglepetten tapasztaltam, hogy teljesen rendben van a folyadék mennyisége. Utána kerestem neten... és azt láttam sok embertől, hogy a szenzorral lehet a gond, valószínűleg nincs gond azt kell cserélni. Viszont most hogy egyre sűrűbben adja ki a hibaüzenetet, megnéztem mégegyszer a tartályt és azt vettem észre, hogy ilyen furi fehér trutyi, takonyszerű valami van benne. Mintha valami idegen anyag lecsapódása lenne. Egyáltalán nem értek sajnos az autókhoz, bocsi a laikus megfogalmazásért. Az lenne a kérdésem, hogy a Kühlmittelstand feliratot, azaz a kiegyenlítő tartály feliratot kiírhatja-e az autó akkor is ha a folyadékmennyisége rendben van, de mondjuk szennyeződés van a folyadékban, vagy melegszik? Tapasztalt valaki már ilyet? Mi lehet az a fehér szar benne? Autó egyébként jól viselkedik, nem tapasztalok a feliraton kívül semmi szokatlant.

jún. 30. 19:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Értem. Királyok vagytok köszi az infókat!
júl. 1. 14:09
 12/15 anonim ***** válasza:

#9-10 Aki csak ostoba és kártékony válaszokat képes adni, az inkább kussolhatna és találhatna más elfoglaltságot.


"Mindegyik fagyálló glikolból van"

Nem, nem glikolból van. Önmagában "glikol" nem létezik. Van etilénglikol, propilénglikol, dietilénglikol, stb.


"Vannak amik elviekben korroziógátló anyagokat meg mifenéket is tartalmaznak De ezekneka dolgoknak a jelentősége kba marketing osztály kreálmányai"

Nyilván csak marketing. Hiszen mind tudjuk, hogy a fémek nem korrodálnak víz jelenlétében, szóval nyilvánvalóan semmi szükség sincsen korróziógátlókra. Nyilván.


Továbbá azt is tudjuk, hogy az alumínium, a réz, a vas és a többi különböző fém teljesen egyformán oxidálódik, hiszen mindhárom fém lényegében ugyanaz. A vas, a réz és az alumínium teljesen ugyanazok a fémek, ezért nincsen szükség rá, hogy különböző anyagú motorblokkokba és hűtőrendszerekbe különböző fémekhez használatos korróziógátlót használjunk.


Azt meg még egy csecsemő is tudja, hogy a különböző fémek közötti reakció, úgynevezett elektrolízis is csupán egy tündérmese. Nem létezik, nem kell ellene védekezni.

júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mad Max2 ***** válasza:

#12



Annyi eszed van mit amilyena stilusod is ahogy nézem.


Ne okoskodj, inkább gondolkodj:)

És amugy a személyeskedés nem pótolja az érveket!


Senki nem mondta hogy nincs korrozió.

Én arra akartam rávílágítani hogy a korrozió gátló adalékok általában nem igazán müködnek, de a jelenlétüket túl hangsúlyozzák és a hozzád hasonlóktól jó sok pénzt le tudnak húzni ezeknek a blabla dolgoknaka kiemelésével


Ha müködne aza sok minden korroziógátló meg minden akkor nem lenne ennyi rozsdás elporladó belülről szétröhadó cucc az autókban és máshol sem



Kérdező


A legolcsóbb fagyálló szinte teljesen ugyanazt tudja minta 10X drágább.

A legolcsóbb-ból is adják ela legtöbbet

Csaka hülyék (#12) hisznek a marketing szövegeknek és baccák ela pénzüket fölöslegesen:)

júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ha müködne aza sok minden korroziógátló meg minden akkor nem lenne ennyi rozsdás elporladó belülről szétröhadó cucc az autókban és máshol sem"


Életem során még soha egyetlen egy "rozsdás elporladó belülről szétrohadó" motort sem láttam és garantálom, hogy te sem. Ja de, egyet igen, nagyapám Wartburgjában, aki csak a fúrott kutat ismerte, mint lehetséges hűtővíz-forrás.


Érdekes... Mintha lenne reláció a korróziógátlók és a rohadás mértéke között. Mintha egy nagy kalap f*szág lenne minden, amit írsz. Hmm...

júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gungasam ***** válasza:
A fehér trutyi az olaj és a víz keveredéséből keletkező emulzió. Hengerfej tömítés csere, első körben ha a vízcsere nem segít.
júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!