Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fehér trutyi/lecsapódás a...

Fehér trutyi/lecsapódás a kiegyenlítő tartály kupakján és a kiegyenlítő tartályban lévő folyadékban. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Opel Astra H 1.6 benzin 2009-es autóm. Mostanában egyre sűrűbben írja ki a "Kuhlmittelstand", azaz kiegyenlítő tartály feliratot. A folyadék szintjén ellenőrizve meglepetten tapasztaltam, hogy teljesen rendben van a folyadék mennyisége. Utána kerestem neten... és azt láttam sok embertől, hogy a szenzorral lehet a gond, valószínűleg nincs gond azt kell cserélni. Viszont most hogy egyre sűrűbben adja ki a hibaüzenetet, megnéztem mégegyszer a tartályt és azt vettem észre, hogy ilyen furi fehér trutyi, takonyszerű valami van benne. Mintha valami idegen anyag lecsapódása lenne. Egyáltalán nem értek sajnos az autókhoz, bocsi a laikus megfogalmazásért. Az lenne a kérdésem, hogy a Kühlmittelstand feliratot, azaz a kiegyenlítő tartály feliratot kiírhatja-e az autó akkor is ha a folyadékmennyisége rendben van, de mondjuk szennyeződés van a folyadékban, vagy melegszik? Tapasztalt valaki már ilyet? Mi lehet az a fehér szar benne? Autó egyébként jól viselkedik, nem tapasztalok a feliraton kívül semmi szokatlant.

jún. 30. 19:09
1 2
 1/15 Mad Max2 ***** válasza:

Lehet ideje lecserélni a hűtőfolyadékot...


Vannak akik képesek soha nem lecserélni, lehet te is ilyen vagy, Tehát hűtőfolyadékcsere első körben


Ha utána is trutyis a víz akkor meg hengerfej tömités lehet átenged némi oylajat, bár akkor sötét olajos lenne a víz

jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Két különböző hibáról van szó. A felirat mindenképpen a szintre utal, másra nem tud, szóval ha a szint jó, akkor az érzékelő rossz.


A fehér trutyi pedig emulzió lesz. Sajnos nem sok jót jelent, valahol összefolyik a víz az olajjal. Ez ezeknél a motoroknál elég gyakori probléma. Két helyen is előfordulhat: vagy az olajhűtő tömítésénél, vagy az olajszivattyúház tömítésénél. Előbbi nem olyan nagy munka, 2 óra alatt játszva kicserélhető. Utóbbi már neccesebb, mert le kell hozzá bontani a vezérlést, illetve az olajteknőt is le kell venni, szóval az egy jó egynapos munka. Ez a kettő klasszikus betegségük. De előfordulhat, hogy nem ezekről van szó, hanem hengerfejes lett. Ez magasan a legrosszabb opció, úgyhogy reménykedj, hogy nem erről van szó.


A legnagyobb baj az, hogy megbontás nélkül sajnos nem lehet kideríteni, szóval a végösszeg a szerencsén is múlik.

jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget ! A legrövidebb időn belül elviszem szerelőhöz, nem kockáztatok. Köszi az infót, tanácsot! Egyébként tavaly szeptemberben vettem az autót és nem tudom mikor volt benne cserélve hűtőfolyadék. Milyen időközönként szükséges cserélni benne?
jún. 30. 19:38
 4/15 Mad Max2 ***** válasza:

hivatalosan 2 évente kéne cserélni, de 5 évente cseréled az már bőven jó


Sokan sose cserélik le

jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet hülye a kérdés, de inkább felteszem. Mindegy hogy milyen fagyállót veszek a kocsiba? Vagy mindegyik autóba márkaszerint más kell? Ha nem akkor ti melyik fagyállót javasoljátok? Vagy tényleg tökmindegy? Köszi!
júl. 1. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy. A flakonon azt a feliratot keresd, hogy G12. Amúgy ha úgy keresed, hogy rózsaszínű, mert kvázi az összes itthon kapható G12 fagyálló rózsaszínű, azonban a színnel vigyázni kell, mert nem szabvány. Az egyszerűség kedvéért majdnem mindegyik gyártó betartja azt, hogy a G12 rózsaszín, a G11 pedig kék/kékes-zöld, de nem kötelesek így színezni őket, szóval az a biztos, ha a G12 feliratot keresed a flakonon.
júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6.

Azért az igazán nagyszerű, hogy fontos, milyet kell beletenni, de rendes szabvány az nincs rá. A Gxx jelölés a VW konszern által használt, a szín meg ugye néha esetleges.

júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 A VW szabványa Gxx, igen, de Európában ez a használatos minden gyártó által. A flakonon mindig meg fogod találni, hogy Gxx és ezek mindig megfelelőek lesznek minden márkájú autóba.
júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mad Max2 ***** válasza:

bemésza Tesco ba és a polcról leveszed a legolcsóbb fagyálló hűtőfolyadékot


bekevered felesbe desztilált/vagy ioncserélt vízzel és kész is vagy.


Nem kell ezt a milyen színű meg ilyesmi maszlagot benyalni.

júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mad Max2 ***** válasza:

Van készrekevert is, és akkor még variálnod se kell csak betöltöd azt annyi


Mindegyik fagyálló glikolból van

Vannak amik elviekben korroziógátló anyagokat meg mifenéket is tartalmaznak

De ezekneka dolgoknak a jelentősége kba marketing osztály kreálmányai:)

júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!