Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jó állapotban lévő akkumul...

Egy jó állapotban lévő akkumulátor hányszor tudja beindítani az autót mielőtt lemerül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy kisebb autód például Ford Focus vagy Suzuki Ignis.

Ha valaki mindig lefullasztja elinduláskor mert vezetni tanul akkor hányszor teheti meg mielőtt teljesen lemeríti az akkumulátort.


jún. 30. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szinte bárhányszor, hisz mire a következő lámpához ér, szinte vissza is töltötte a generátor amennyit kiszív belőle az önindító indításkor.
jún. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
0%

Nagy fagyokban hideg motorral legfeljebb 30-40x, de normál körülmények között akár több 100x is.

De a folyamatos lefullasztással nem az akkumulátor a probléma, hanem az indítómotor szokott elfüstölni. A gyártók bele is szokták írni a kézikönyvbe, hogy legalább 10-15 másodperc szünetet hagyj indítózások között, ha pedig sokadjára sem megy akkor hagyd tovább állni, hogy vissza tudjon hűlni.

jún. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha valakit vezetni tanitasz a hatso udvarodban, az elindulast gyakorolja akkor a generátor nem tud szinte semmit sem tölteni mert nem teszel meg semmi ertelmes távot az autóval, csak azt gyakorolod hogy hogyan kezeld a kuplungot.

Szoval ha valaki zsinorban 15x lefullasztja az autot mert tul gyorsan ugrik le a kuplungrol akkor nem merul le az aksi?

jún. 30. 02:57
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
#3 Az ugye megvan, hogy a generátort a motor hajtja, nem a kerék? Egy kis köbcentis benzines autónál alig használ egy kevés áramot az önindító, olyan kicsi áram elég hozzá. Igazából főleg az akkumulátoron múlik a dolog, hogy ténylegesen milyen állapotban van. Persze, ha zsinórban lefullasztja 15-ször úgy hogy nem hagyja járni közöttük, akkor lehet hogy utána nem fog indulni. De akkor biztos érdemes még tanítgatni neki? Szerintem akkor hagyni kell inkább az oktatóra, ne az otthoni kocsit csessze szét.
jún. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet én tudom rosszul de indításhoz sok áram kell és a generátor keveset tölt alapjáraton.
jún. 30. 03:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól tudod kérdező! Inditáskor az indítómotor elég nagy áramot, 2-300Ampert vesz fel, és ennek visszatöltéséhez azt szokták mondani, hogy kell 15-20 kilométer.

Motoromat indítgattam a garázsban, annál 6-8 inditás után már lassabban tekert az önidító,pedig pöccre indult. Generátor viszont alapjáraton is töltenie kell legalább 14 Voltot, csak éppen az időtartam lesz kevés ,hogy kellőképpen visszatöltse az akkuba amit indításkor kivettetek.

jún. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
Sok áram kell, csak kérdés mennyi ideig. A mai autókat már nem szükséges másodpercekig tekerni, általában második-harmadik tengelyfordulatra beindulnak. Erre mondják, hogy "pöcc-röff".
jún. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!