Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat fog a kocsim állni a...

Sokat fog a kocsim állni a napon, hogyan óvjam meg a lakkhibától?

Figyelt kérdés
Ford Focus 2005..Életem első autója és mivel nagyon csóri vagyok , sajna csak ezt engedhetem meg magamnak szeretnék rá vigyázni. Reggel 4 től 19 óráig napon áll és olvastam az nem tesz jót neki. Ponyvát vegyek vagy inkább egy fóliát rakassak a tetejére meg a motorháztetőre?

jún. 28. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen árnyékos hely nincs a környéken, fa vagy nagyobb bokor, akármi, sehol semmi? 100%-ban érné a nap?
jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ponyvának még a létezését is felejtsd el. Az a baj vele hogy azt többnyire télen használják és a pára beszorul ami elősegíti a rohadást, tehát többet ártasz vele mint használsz. Ha nyáron van egy zápor és utána tűz a nap és ahogy párolog úgy fog bepálni az egész ami aztán elég gáz lesz. A szélvédőre tehetsz napfényvédőt mert az nem árt és véded a műszerfalat legalább.

A a kasznit akarod védeni akkor alapos polírozás és minimum wax de legjobb egy kerámia réteg főleg UV védő fajta az sokat segít egy darabig.

jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs, sajna.

Akkor a fólia nem jó ötlet?

jún. 28. 00:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Attól is tartok, hogy a tetőkárpit elkezd lógni..
jún. 28. 00:31
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Úgy hogy világos színeket veszel, semmiképp se feketét, ja és keményviasz.. pár havonta!!!
jún. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz neki.
jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!