Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy átlagos autó mennyit...

Egy átlagos autó mennyit fogyaszt alapjáraton?

Figyelt kérdés
1,6-2 literes motor mellett ,sima személyautó, függetlenül attól,hogy benzin vagy dízel ,egy óra járással mennyit fogyaszt kb? ( Pl ha nyáron megy a klíma vagy télen a fűtés,mert állni kell valahol)

jún. 27. 19:06
A kérdező szavazást indított:
Miért járatod te muki?
Csigavér,én is szoktam:D
Hogy jut eszedbe ilyen kérdés ?
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a szavazásnak mi értelme van?

Nagyságrendileg 0,6-1,5 l/h, ha más nagyobb fogyasztót nem használsz.

jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kevés?:O

Eddig mindig spórotam ezzel. De legrosszab esetben is csak 900 Ft-ot fogyaszt az ha 1 órát telefonálok klíma mellett a kocsiba.

Kis szívó benzin esetén alacsonyabb vagy magasabb az érték?

jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2

1.4 szívó 90le, klímával a fedélzeti számítógép nekem 0.8-0.9 l/h-t mutat.

jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

#2


Csak épp gyilkolod a motort a hosszú távú alapjárattal. Pláne ha még a klíma is megy.

jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Üzemmelegen egy kisebb motor (1,5-ig bezárólag) kb 0,5 litert fogyaszt óránként. Szellőzőventilátor maximális fokozaton tesz rá egy decit, ugyanannyit, mint a fényszóró. A klíma bekapcsolása 6-8 decit ad még hozzá. Némely autón a klíma "eco" módban működik, az enyémben is, az első 3-4 percben folyamatosan megy, utána félpercenként ki-be kapcsol a kompresszor, ezzel a klíma átlagfogyasztása "csak" kb. 4 deci óránként a fél literen felül.
jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 1.3 szívó benzinem 1 liter/óra, munkatársam 1.6os tdi-je 0.5
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!