Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eső után nem indul az autó!...

Dezső Tamás kérdése:

Eső után nem indul az autó! Mit nézzek meg?

Figyelt kérdés

Eső után nem indul a kocsi! Egy Renault Modusról van szó 2004es 1.2es motorral. Egyszer már volt ilyen, akkor megnéztem pár dolgot. Önindító teker, aksi nem új de teljesen jó indítózás közben sem esik 10V alá. Szikra és befecskendezés van! Múltkor akkor indult el amikor kicsit megütögettem az indító relét. Akkor sem egyből hanem egy-két perc után.

Most megint esett az eső és nem tudom hogy mi lehet a baja. Talán elázik a biztosíték tábla? (Ott van a bal lámpa mögött)

Előre is köszönöm ha valaki válaszol! 😁



jún. 26. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban nem tudom a megoldást, de ha a működik az indító, akkor teljesen fölösleges ütögetni az indító relét.

Különben, ha a biztosíték táblából csorog a víz, akkor is működik.

12V-os rendszernél és olvadóbiztosítéknál a víz jelenléte semmit sem befolyásol.

jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Attól lehet ez hogy a gyújtókábel vége a gyertya felől oxidált? Meg a gyertya is egy nagyon minimálisan.
jún. 26. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Immo hibát nem jelez?

A biztosíték/motorvezérlő kábelkötegeiben hajlamosak elrohadni a vezetékek.

Másik hiba még a testkábelek, kaszni-motor között.

jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Motortér beázik?
jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:

"Szikra és befecskendezés van!"

A szikrának -szabad levegőn- legalább 7 mm-t át kell ugrani. Így tesztelted? Lehet nedves a gyertyapipa vagy a kábelek. Este sötétben érdemes lenne ránézni, hogy indítózás közben látsz-e valahol áthúzást.

A befecskendezés ellenőrzésekor kivetted az injektorokat? Láttad, hogy szépen porlasztanak? (De először inkább a gyujtásra gyanakodnék.)

jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a gyújtótrafo, vagy ha van, akkor az elosztó szokott lenni a probléma
jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a második alkalom hogy eső után nem indul. Most elindult egy idő után. Biztosítékok és a vezetékek jók. Most kivettem a biztosítéktáblát és nem volt beázva. Utána egy órára rá kimentem mondom megpróbálom és elindult. Azóta megy folyamatosan. És úgy néztem meg hogy van e szikra hogy kivettem mind a 4et a menetre egy kábelt tekertem és ment az indítózás. Mindegyiknél jól látszott.
jún. 26. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg hosszabban indítózni
jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a gyújtás, nagyfeszültség környékén keresném a bajt.Valahol hajszálrepedés és áthúzás.(nagyfeszültségű kábelek, trafó, gyújtáselosztó, gyújtáselosztó fedél, STB.)
júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!