Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szerszámot vegyek...

Milyen szerszámot vegyek autószereléshez?

Figyelt kérdés

Igazából csak pár nagyon alap dologhoz kellenének nekem kulcsok: a motortérből kiszedni kisebb alkatrészeket.

Valamilyen franciakulcs kellene, viszont a sima nem lenne jó mert vannak szűk helyek amiket egyszerűen nem érek el vele.

Nem tudom mi a neve annak a fajtának ami kicsit L alakú és befér szűkebbre is, de arra gondolok elsősorban. Szóval ki ennek a neve, és honnan érdemes megvenni?


jún. 26. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hajlitott csillag-villás.

Neten, ahol a legolcsobb.

jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyet. Ha itt kell kérdezned inkább haverkodj valakivel, aki szerel, még jobb ha szakmabeli, figyelj, és majd tudni fogod egy idö után, hogy mi az amire szükséged van.


Amúgy valami alap crova készlettel kezdenék, plusz csillag-villáskulcskészlet, rendes csavarhúzókészlet. De valami márka legyen, proxxon, vagy inkább hazet.

Nem olcsó, de nem fogod elnyalni a csavarokat.

jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos: Ha valami van ami NEM kell, az a franciakulcs. Középkategóriás csillagvillás készlet, ugyanilyen krovakészlet, kombinált fogó vagy vízpumpa fogó.
jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na nekem a kombinálfogó az, ami igazából sosem kellett.

Kábelt, drótot rosszul vág a vágó része, csavart nem fogóval hajtunk a kóklerekkel ellentétben. A spec. müanyag rögzítöelemek kiszedéséhez (népi nevén bolha) túl széles a pofája.


Én max akkor használom, ha valami hegeszteni kell, és az ellendarabot oda kell tartani, vagy ha valami lemezt el kall hajlítani.

jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző, igazad is lehet megszokás kérdése.Én rendes kombinált fogóval kábelt, drótot is vágok,csavart az életben nem jutott eszembe hajtani vele,bolhát egyáltalán nem fogókkal szoktam kiszedni, nagyon sokat használom meleg tárgyak illesztéséhez, eltávolításához, apró tárgyak, lemezek köszörüléséhez.( Nem hazudok, ha legalább annyit használom mint az egyéb szerszámokat.
jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azért megnézném milyen csavarokból áll az autód nagy része, azét egy alap crowa készlet nem árt ha van, meg az otthoni egyéb más szerelgetésekhez is hasznos lehet. Villáskulcs készlet sem árt ha van, dugó kulcsot akár crowa vagy 6 lapos változat is hasznos lehet, és ehhez toldószárak meg racsnis kulcsokat is érdemes venni. Fogókból sem árt néhány fajtát betárazni, kombinált fogónak mondjuk túl sok haszna nem lesz, de azért nem árt ha van. Kerékcseréhez nem árt egy jobb minőségű kulcsot venni, nem azt nyúzni ami az autódhoz van a pótkerék mellett már ha van ilyened mert azok zöme 1-2 használat után szarrá megy.

Meg nem árt egy normális csavarhúzó készlet sem, meg bit fejek különféle fajták és lehetőleg ne noname kínai vackot vegyél valamelyik webshopból, főleg ne wish,Temu-nál. Lidl féle Parkside és hasonló szerszámok jobbak ezeknél, bár azok sem hű de tartósak mert volt 1-2 bitfej amit már kinyírtam igaz nem autószerelés volt hanem egy régi fűnyíró szerelés.

Meg azért a Torx és Etorx készletre is gondolj, meg egy imbuszkulcs készlet sem rossz ha van.

Ha autót emelgetni akarod akkor a gyári emelőjét most felejtsd el, az kerékcserére jó max. Vegyél normális krokodilemelőt 2 tonnásat minimum! és tartó bakokat meg nem árt kerékhez éket venni jó az ha van.

Nem kell egyszerre mindent, elég apránként, meg azért nézni erről a videókat, rengeteg elérhető tankönyv van, szerelési könyvek, azokat nézegetni, átolvasni hogy azért legyél képben a dolgokkal. Meg azért egy kezdő szintű diag műszer sem rossz ha van az autódhoz, ne a legolcsóbb telefonos bluetoothost vedd mert az annyira jó hogy semennyire.

jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 18:14 Figyusz: Olvastad-e a kérdező kérdését??: Ezt írta: Igazából csak pár nagyon alap dologhoz kellenének nekem kulcsok: a motortérből kiszedni kisebb alkatrészeket.
jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!