Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autó, ami újabb...

Van olyan autó, ami újabb konstrukció, elmegy pályán 5-6 literrel, de mellé van 150-200le legalább?

Figyelt kérdés

A keretem max 5-6 millió.

2.0tfsi-t adtam el, nagyon szerettem, de változik az életviszonyom és havi 2000km-t megyek pályán.


Ott nem fogom nyomni, sima tempomat 110-140 között, de heti 1-2x szeretek elmenni városban 5-10-15km-t barátokhoz, esti autózgatás, stb.


Fiatal vagyok, szeretem a sportosabb típusokat. Valószínű dízelt fogtok ajánlani, mert a 8-9 sebességes automatákra, 2-3 ezres benzines motorral nem annyira fér bele sajnos, ami tudna pályán 6 körül fogyasztani.


Gondolom jönnek majd a dízel 2.0 tippek sorra, manuállal.


Ezen kívül bármi ötlet? Egy 3.0 v6 gondolom 8-9l alá nem megy soha.


Örülnék azért, ha újabb lenne, kevés km-rel, de azt se bánom, ha 15 éves az autó, de cserébe 3-4m, és félreteszem szervizre a maradékot.


jún. 25. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:

BMW E90 szériát nézegesd. 325d motorosak. 4-5 millió között jó állapotút, jól felszereltet, 200.00 km futás alattit kapsz. Csak annyira figyelj, hogy olyat vegyél, amin volt vezérléscsere + csapágyazás.


Teljesítményre 190-200 lóerő, országúti fogyasztása 5 liter a gyári katalógus szerint.

jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bmw-t nem szívesen veszek, első autóm egy e46 volt, ingem gatyám ráment. 7 évig volt meg, a hahu legtetejéről vettem egy szinte hibátlant, de mégis rálocsoltam a vételárat még 2x 7 év alatt…

20d volt.


E90 pedig nem is tetszik, ha mégis bmw-be ülnék, akkor f széria.

jún. 26. 00:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor kifogtál egy rosszat, aminek nem volt gazdája előtte... Gondolom kuka lett az adagoló, és fel kellett újítani.


Az újabb autóknál azért már jóval tervezhetőbbek a költségek.


Ha nem akarsz prémium vonalat, akkor szvsz maradj az Octavia-Passat vonalon.

jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ami erősebb, az többet is fog fogyasztani. Valószínű a VW 2.0 TDI lesz mégis a neked való, a GTD golfok, vagy RS Octaviák vannak ilyen kategóriában, ami árban is, teljesítményben is, és fogyasztásban is megfelel. Benzinessel ilyet nem tudsz kihozni. Esetleg még a japánok közül a Toyota vagy Honda 2.2 Dízeljei, de én inkább maradnék a 2.0 CRTDI-nél, azok már elég megbízhatóak.
jún. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik dízel. 150-200 lóerőt tud simán egy mai sor-4-es 1.6-2.0 dízel is. Egy 3.0 V6-osnak nem csak a fogyasztása, a fenntartása, szervizelése is sokkal zsebbenyúlósabb lenne.
jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Azért az 1.6 dízelek nem azok az ugribugrik, főleg nem ha egy 1.6 tonnás bódét kell mozgatnia. Nagyrészt max 105-110 lóerősek gyárilag. A 2.0 is max 140-150 szokott lenni, de a GTD-be és RS Octaviákban feljebb van húzva.
jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, 1598 cm3-es dízelem van. Nem tudom mennyire számít ugribugrinak. Valamivel 1300 kiló alatt megáll. Ehhez 160 lóerő és 350 Nm, normál közlekedésre nekem bőven elég. Ehhez elvileg van félhivatalos ECU szoftver, amivel 190Le és 400 Nm is elérhető. De személy szerint feleslegesnek érzem ezért százezereket kiadni.
jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Passat B8 2.0 TDI. nem tudom mennyire fér bele a keretbe, mostanában nem bújom annyit a hahu.-t, de valami ilyesmi vonalon indulj el. Ja mégvalami: 3.0 TDI Audi A6 140 tempomat 6,5 liter, de nagyon finoman kell bánni a gázpedállal, nincs erőteljes kigyorsítás miután a kamion visszahúzódik előled a külsőbe, és hasonlók. Régen nagyon 6 henger párti voltam, de ezek a 2.0 modern dízelek bizony nagyon jók.
jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
140-150 lóerőket ma már simán kihoznak kis köbcentis turbós motorokból. A Renault/Mercedes 1.3-asa elérhető többféle teljesítménnyel is, a Méganeban 140 lóerő, A-osztályban 163 lóerő, s lapos autópályán simán tudja ezt a fogyasztást. Mitsubishi 1.5 turbó 150 lóerő, kicsit fogyaszt csak többet. Suzuki 1.4 Boosterjest 140 lóerő. Ezek mind jó motorok amiket alaptalanul bélyegeznek meg.
jún. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!