Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hagyjam abba a vezetést vagy...

Hagyjam abba a vezetést vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nagyon nem megy, nem érzem a kocsit, a szélességét a hosszát,pedig egy sima szemelyautóról van szó. Nem első hibám követem el, tolatás közben meghúztam már a kocsi oldalát a fallal,konkrétan nem mentem neki,"csak" súroltam. Mindig olyan parkoló helyet keresek ahol nincsenek mellettem nehogy meghúzzam más autóját. Egyébként 3 hónapos a jogsim, de nagyon úgy érzem, hogy nem megy a vezetés.
jún. 25. 13:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészítem, hogy másnak még nem okoztam semmi kárt, mindig az én kocsimnak sikerül sérülést csinálnom..
jún. 25. 13:32
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Senki sem úgy született, hogy ment egyből. Nagyon sok gyakorlás kell hogy valóban jól menjen. Próbáld először kerülni azokat a szitukat, amik nem annyira mennek és térj vissza rá amikor már a többi jól, rutinszerűen megy. Ne add fel, nagyon megbánnád.
jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk néha nézhetnéd is hogy mit csinálsz..
jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
78%

Nem nem kell, majd belejössz. Ahogy a 2-es is mondta senki nem így születik.. Vannak akik gyorsabban belejönnek vannak akik lassabban.


1 tipp.. Ha van lehetőséged rá (pl van saját garázsod) Lógass le egy kötelet oda ahool például a kocsi elejével meg kell állnod. Akkor be tudsz úgy állni hogy látod mikor érini meg a kocsi eleje a kötelet.. Gyakorolj így sokat és egy idő után menni fog kötél nélkül is. Ez persze működik tolatásnál is, meg oldalra is lógathatsz hogy tudd milyen távol kell lenned a faltól.

jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt neked kell tudnod, eldöntened.
jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2-es ezt próbálom, hogy kerülöm az olyan szitukat, de a tolatást pl nem tudom, mert itthonról ki kell tolatnom minden nap nem is egyszer és pont egy rombusz alakú ház van itt, vele szemben pedig egy nem igen egyenes fal és eközött kell elférnem, elég sokat kell jobbra balra tekergetni a kormányt. Köszönöm 4-es a tippet, nagyon jó ötlet ez a köteles megoldás, hogy lássam az elejét, hátulját.
jún. 25. 14:03
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

"tolatás közben meghúztam már a kocsi oldalát a fallal"

Tolatásnál a kocsi kb. az ívbelső, hátsó kerék körül fordul. Azt kell figyelni az oldalsó tükörből, ha egy kiálló dolog (kapu széle, másik autó) mellett akarsz elmenni.

Az autó testének az irányát meg az első kerékkel lehet beállítani. Ha ez nem megy, mert pl. a fal akadályoz (időnként az orrot is kell nézni), akkor előre kell menni és a tolatást újrakezdeni.

Ilyen dolgok alapján csinálják a többiek a manővereket. Van aki tudatosan, van aki tudatalatt.

Ha van a környezetedben valaki jogosítvánnyal, akkor kérd meg, hogy mutassa meg a kritikus manővereket. Sajnos az oktatók ezeket sokszor nem tanítják. Csak az a hozzáállásuk, hogy csinálja a tanuló "érzésre".

jún. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:
100%

" pont egy rombusz alakú ház van itt, vele szemben"

Az oldaltükörből nézve rakjad az autó hátsó kerekét kb. 10 centire a ház sarkától. És utána tekerd ki a kormányt a ház felé eső oldalra teljesen. Akkor fogsz a legszűkebben befordulni.

jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél kicsit automata váltóval. Kevesebb mindenre kell koncentrálni. Gyerekjáték vezetni. Nekem ilyen van. Azért koccok előfordulnak. Az elmúlt 2 évből: Parkolóház betonoszlop : Sárvédőcsere. Garázsoldal tükör találkozás. 5. ajtó nyitva maradt összefutott a garázskerettel. pár száz ezer. Nem totálkár.
jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!