Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kap szikrát az autóm, egy...

Nem kap szikrát az autóm, egy teljes motor felújítás után. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az autó amiről szó lenne egy Volkswagen 1.4 tsi 170le. Minden cserélve lett benne. Főtengely jeladót hoz hibának, de a szerelő szerint az rendben van.

Aki ért ezekhez az autókhoz, vagy a villamossághoz, az kérem jelezze nekem, köszönöm.



jún. 24. 21:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9


Közben derült ki, amikor odavittem még járt az autó, most meg semmi

jún. 25. 08:25
 12/14 krwkco ***** válasza:

Egyszer láttam a VOX Autodoktoren sorozatban egy epizódot, ahol a motorfelújítás során nem megfelelő jeladó tárcsát tettek fel a vezérműtengely jeladónak. Az alkatrészkatalógus többfélét is megengedett és a szerelő rosszat választott. A motor szintén nem indult. Oszcilloszkóppal vizsgálták a jeleket és összehasonlították egy másik motoréval, úgy találták meg a hibát.

Egyébként a főtengely jeladó hibajelzés mögött az is lehet, hogy nem stimmel a főtengely és a vezérműtengely jeladók jele. Az utóbbi is lehet rossz. Minden olyan hiba mellett, amit a hozzászólók korábban felsoroltak.

jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
jún. 25. 09:00
 14/14 Morzsi007 ***** válasza:

Rosszul lett összerakva valami. Nem a jeladóval lesz a gond.

Újratábla.

Nem vagyok szerelő, viszont nekem jó múltkor cserélték a hosszbordás szíjat és valamiért lekerült a szíjtárcsa a főtengelyről, ott van a jeladó is. Mikor össze lett rakva nem indult a kocsi. A szerelőm rosszul tette vissza a tárcsát. Forgatni kellett valamennyire, beállította megfelelően és utána működött.

jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!