Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme bizonyos autók...

Mi értelme bizonyos autók esetében annak a funkciónak, hogy amikor kiveszed a kulcsot a gyújtásból, a helyzetjelző égve marad?

Figyelt kérdés

jún. 22. 22:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%

Parkolófény. Észreveszik a fostalicskádat, ha sötétben parkolsz és nem mennek bele.


Normálisabb autókban jelez, hogy fel van kapcsolva vagy lekapcsolja, ha már érzi, hogy merül az akku.

jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Akkor is csipog ha nincs rajta? Hát az komoly egy gép :DDD
jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A helyzetjelzot be tudod kapcsolni akkor is ha az ut szelen allsz meg ami nincs kivilagitva. Alapbol a lampat le kell kapcsolni mielott leallitod az autot es csak akkor kapcsolod fel mikor mar jar a motor.
jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#11

"Parkolófény. Észreveszik a fostalicskádat, ha sötétben parkolsz és nem mennek bele."

Nem az én fostalicskám csinálja, kölcsön jármű. Pont ez az, hogy az én fostalicskám kikapcsolja automatikusan, és ahhoz vagyok hozzászokva.

Hát nem tudom, akármerre járok nem nagyon látok a sötétben parkoló autókat világítással. Mindenesetre, ha valakinek ez a félelme, hogy a sötétben parkoló szarjának neki mennek, az nyugodtan rá tudja adni a világítást utólag is, miután már leállította a gépet.


#12

"Akkor is csipog ha nincs rajta? Hát az komoly egy gép :DDD"

Volkswagen Caddy, 2008-as.

jún. 22. 23:45
 15/30 A kérdező kommentje:

#13

"Alapbol a lampat le kell kapcsolni mielott leallitod az autot es csak akkor kapcsolod fel mikor mar jar a motor."

Minek, ha a leallitassal egyutt is kikapcsol magától? Marmint egy normális kocsin.

jún. 22. 23:47
 16/30 anonim ***** válasza:

#11 amúgy valóban ez az eredeti funkciója, de gyakorlatilag aki nem lát meg az úton egy ott álló autót, az a kanyart sem fogja látni, vagy az útszéli fát.


... mondjuk ilyen tipusú.. öööö gépjárműhasználóból is van elég sok. :D

jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Vegyél Renault-t. Az 20 évesen is már úgy volt megcsinálva, hogy lekapcsolja a fényt, ha kiveszed a kulcsot, akármelyik állásba is volt és vissza kell tekerni 0-ra, majd újra a helyzetjelzőhöz vagy a tompítotthoz, ha mégis égetni akarod. És még csipogni is fog.

Amúgy kétlem, hogy az újabb autók automatikus világítás állásában ne venné le, ha kiveszed.

jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nekem megy a tompított fényszóró, a reflektor, de még a féklámpa is kulcs nélkül. Japán. De azt nem tudták megoldani, hogy automatán le-föl járjanak az oldalablakok.
jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Sajnos megesik, hogy úgy felejtődik, emberek vagyunk."


Ennyi, nincs értelme tovább ragozni.

jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Mert az idióta németek kitalálták, hogy ez így jó, természetesen mindenféle hangjelzés nélkül. Jellemzően a vw csoportos autóknál van. Szinte nincs olyan hét, hogy ne látnék rajtafelejtett helyzetjelzős autót. Mindig mondom magamban, hogy ezzel se mennek reggel dolgozni. A leghülyébb megoldás ez, mert nappal nem venni észre. Utálom, hogy kölcsön autónál erre oda kell figyelni, vagy mikor már elhagytam a helyszínt, stresszelni, hogy lekapcsoltam-e. Lenne mit tanulni a konszernnél...


Japánoknál működik gyújtás nélkül a tompított is, de jelez rá hanggal, illetve a tompítottat látod napsütésben is, ha rajtafelejted.


A legjobb az olasz autós megoldás, hogy csak gyújtáson megy minden és külön gombbal tudod kapcsolni a parkolófényt.


Ugyan így működnek a francia autók is.

jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!