Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális dolog, hogy ez az...

Az normális dolog, hogy ez az autó át tud menni 2024-ben műszakin?

Figyelt kérdés

Anyám Ford Fiestájáról van szó. Tipikus női sofőr, full városi használat. Annyit foglalkozik az autóval, hogy én töltöm neki után az olajat, fújok a gumikba, vagy cserélek izzót (úgy értem tudja, hogy kiégett de nem is szól, hogy cseréljem ki amíg én nem veszme észre).


Én már 2 éve rágom a fülét, hogy tolja be a bontóba ezt a fost, és vegyen egy autót mert szerintem ön és közveszélyes.

Erre múlt héten megkapta a friss műszakit bármiféle kenőpénz nélkül. Simán átment.


Kormányműnél folyik az olaj, konkrétan az egész futómű környéke tiszta olaj. Szerintem maga a szervó sem az igazi mert múltkor amikor vezettem rendesen elfáradtak a kezeim olyna nehéz a kormány.

Kopog az egész futómű, amikor a kormányt teljesen kitekeri akkor ropog.

Hátsó ülésnél ki-be szálláskor gumik felől hangos nyikorgás jön mindig.

Katalizátora szar, hibakód is el van tárolva világító check engine lámpával.

2 évvel ezelőtt sem tudta hozni határon belül a károsanyagkibocsájtást, akkor egy másik autó lett lemérve...


Ez így hogy a tökbe ment át gond nélkül?



jún. 22. 08:37
 1/7 dirtboy ***** válasza:
100%
Gondolom lefizetik a műszakist vagy jóbarátjuk.
jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
S mennyibe került a műszaki? :D
jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Mégis miben közveszélyes? Az hogy gyenge a szervó és kicsit engedi az olajat, nyikorog ez meg az, szinte semmi veszélyt nem jelent. Kopogó futómű pedig ha komoly lenne tuti engedték volna át. Egy stab pálca meg nem fog balesetet okozni.
jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3


Tök mindegy hogy a szó szoros értelmében nem közveszélyes az autó, attól még messze nem lenne alkalmas egy friss műszakira. Nekem 2014-ben vissza dobtak egy h-s astrát aminek konkrétan csak annyi volt a gondja, hogy a szervó engedte egy kicsit az olajat. Na itt van mellé 5 másik dolog.


Amúgy ha jól rémlik világító check engine-nel sem igen szokás átengedni nem?

jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Vannak olyan vizsgaállomások, ahol ha nem közveszélyes egy kis plusz pénzért átengedik.
jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy beszélgetek kollégákkal műszaki miatt, nálunk elég engedékenyek.


-fékhatás legyen jó

-gátlók mérése legyen jó

-minden lámpa világítson

-műszerfalon ne legyen hibakód

-futóműbe ne lógjon semmi (kottyanó kormánymű nem számít)

-rugótörés ne legyen

-kipufogó ne legyen lyukas sehol

-rozsdás ne legyen (értsd: ha megböködil csavarhúzóval, akkor ne lehessen át ütni)

-olajfolyás ne legyen

-ablaktörlők ne legyenek szakadtak

-szélvédő ne legyen repedt

-gumik ne legyenek életveszélyesek


Így hírtelen ennyi ugrott be

jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal rosszabbak is vannak, mifelénk a város osztrák bontóból kimentett füstokádó német prémium dízelcsühögővel van tele, amiknek a küszöbe a porrá válás határán van, és friss műszaki, szép új rendszám.
jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!