Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aggodalomra ad okot, hogy...

Aggodalomra ad okot, hogy elküldtek másodfokú orvosi alkalmassági vizsgálatra? Így nem lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés

jún. 19. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ. Feltételezem tudod, hogy mi miatt, szóval nem sok aggódnivalód van. Ez annyit jelent, hogy vagy elhasaltál az elsőfokú natúr egyszerű vizsgálaton (szemvizsgálat, vérnyomás), vagy az orvos látja kórtörténet alapján, hogy van valami befolyásoló egészségügyi problémád. Hogy neked mi a szituációd, azt csak te tudhatod. Azzal kapcsolatban kell egy szakorvosi vizsgálat, azaz másodfokú és a szakorvos dönti majd el, hogy az adott problémáddal vezethetsz-e és ha igen, akkor milyen követelmények mellett, például ha rossz a szemed, akkor kell szemüveg/kontaktlencse és a jövőben csak azzal vezethetsz. Vagy ha nagy a baj, bár azt nem hiszem, akkor eltilt, de erre pici az esély.
jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak mondott valamit az orvos, hogy miért küld el. Amúgy szerintem emiatt nem feltétlen kell aggódni, vannak olyan egészségügyi állapotok, amik mellett az embernek lehet jogsija (sőt, ritkább az az egészségügyi állapot, ahol nem lehet), csak kezelni kell az adott betegséget és kell a szakorvostól is papír, ennyi. Nem nagy ügy.
jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, miért küldött el. Pl. epilepsziával is lehet jogsid, ha adott ideje tünetmentes, vagy már adott ideje nincs gyógyszerrel kezelve stb. hivatásos orvosit ilyenkor nem kapsz, mert ott lustán inkább mindent kiszűrnek, nem mennek bele a kórtörténetbe és nincs egyéni elbírálás, de úrvezető még lehetsz akár ilyen egészségügyi problémával is.
jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen igen, tudom mi miatt! Mozgáskorlátozott vagyok enyhén!

Arról lenne szó, hogy rövidebb nyakkal születtem és mivel az állapotomból kifolyólag nem vagyok képes forgatni a nyakam, ezért a holtterekbe se tudok nagyon belenézni és emiatt kell plusz tükör vagy valami más megoldás, mert a vezetés amúgy nagyon jól megy. És nagyon sajnálnám, ha emiatt nem adnák meg...

jún. 20. 01:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, erre valószínűleg van a jogsiban korlátozó kód, hogy milyen járművet vezethetsz. De valószínűleg pont azért küldenek további vizsgálatra, mert ezt majd ott fogják tudni, nem mi itt.
jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy is óvatosan minden olyan kérdéssel, ami úgy kezdődik, hogy "aggodalomra ad-e okot?" Hát nem mindegy, hogy aggódsz-e? Majd kiderül, az aggódásod nem változtat a végeredményen. Azt szoktam mondani, hogy az aggódás olyan, mint egy hintaszék: egy darabig elvagy vele, de sok haszna nincs. :) Csak lazán, a szakemberek a hatályos jogszabályok alapján majd szakvéleményt nyilvánítanak, aztán akár aggódsz-e rajta előre, akár nem, úgyis el kell fogadni az akár pozitív, akár negatív végeredményt.
jún. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs miért aggódnom, hogy esetleg nem adják meg a jogosítványomat vagy nem engedélyezik. A háziorvos az első fokú orvosi papíromra azt írta, hogy alkalmatlan, így elindított egy olyan folyamatot, amivel a másodfokút lehet intézni.

Mivel enyhébben mozgáskorlátozott vagyok, van egy nyaki deformitásom, nem tudom mozgatni a nyakam bizonyos műveletek létrejöttéhez, pl. tolatásnál hátrafordulás, így szükséges plusz tükrök használata.

Csupán ennyiről lenne szó!

jún. 21. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!