Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futómű állítás után is jobbra...

Futómű állítás után is jobbra húz az autó?

Figyelt kérdés
Jobbra húz az autó, egy idő után elkezd jobbra lemenni az útról. Vigyem vissza szerintetek, ahol állították? A kormàny szög egyenes , nem is érzem hogy nem menne egyenesen a kocsi. Így félrekophat a gumi? Mert most akarok rá újat venni?

jún. 18. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a rosszul beállított futóműtől, hanem a csereérett alkatrészektől is húzhat ám jobbra a kormány.


Sőt, a féktől is.

jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Három leggyakoribb hiba, amit trehány szerelők elkövetnek futóműállítással kapcsolatban:


1. Nem nézik át előtte a futóművet, lehet szarok a szilentek, vagy lógnak a gömbfejek, de őket nem érdekli, beállítják, fizessen a paraszt, az meg nem számít, ha utána is szar lesz.


2. Hátul is állítható futóműnél csak az elejét állítják. Ha lehet állítani a hátsó futóművet, mindig azzal kell kezdeni és utána jöhet csak az eleje. Ha nem így tesznek, akkor tök mindegy mennyire faszán állítják az elejét, akkor is szar lesz, mert a hátulja "becsapja" a gépet.


3. Beállítás után nem próbálják ki. Egy valamirevaló szerelő tesz egy próbakört és ha nem jó, akkor visszaáll, beállítja újra. Sajnos ezek a mai modern lézeres futóműállító gépek hajlamosak a pontatlanságra, így előfordul, hogy ha minden megfelelően lett csinálva, futómű is jó, stb, akkor is rossz lesz a végeredmény, de aki nem egy lusta trehány disznó, az visszaáll és újrakezdi.


Valamelyik a három közül (vagy mindhárom) gondolom itt is közrejátszik.

jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik futómű alkatrész megadta magát jobb első keréknél. Ki kell cserélni, aztán újra futómű állítás.
jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legutóbb tavasszal voltam futóműállításon. Így már értem mit miért csináltak, ahogy a #2-es leírta.


1. 4 éves autó, 32.000 km-rel, végig garázsban tartva. Nem volt rá panaszom, csak mivel még nem volt ellenőrizve mióta kijött a kocsi a gyárból, gondoltam, hogy nem árt. A jobb első összetartásán kellett is állítani. A lényeg, hogy nem lógott semmi, nem volt elkopva még semmi.

2. Az enyém hátul csatolt hosszlengőkaros. Sok mindent nem lehet rajta állítani.

3. Háromszor csinálták, hogy beállított, utána kimentek a kapun a kocsival. Pár perc múlva visszajöttek és megint rámértek, utánaállítottak. Egyedül aminek nem örültem - mert kamera alapján visszanéztem - hogy városhatáron belül, jó sz@r, kátyús, kráteres úton 110-zel döngettek a kocsival. De ha ezt kibírta, akkor biztos, hogy jól van beállítva, nem fog könnyen elállítódni. Traffipaxot nem láttam felvételeken, azóta csekk se jött, mert bizonyítani nem tudtam volna, hogy nem én vezettem.


Kérdező, amúgy szerintem vidd vissza, ellenőrizzenek rá! Ha nem jó, találják meg a hibát, ezért fizeted őket!

jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy végig ferde volt az út...?
jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyn gumi van rajta, milyen a mintája?
jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát én a városba a legjobbhoz vittem és vagy 45 percen keresztül állította elől manuális valami pálcával, meg csavarokat is tekerte és utána csinálta a géppel. Fene tudja, hogy jó e, mivel egyenesen megy a kocsi, csak egy idő után elkezd jobbra lemenni…

A gumiról: 4 évszakos vredestein.

De rátettem a másik felnit is, azzal is ezt csinálja…

jún. 18. 20:39
 8/8 A kérdező kommentje:
De a kormány az szög egyenes, még érzésre is egyenes siklik a kocsi az úton. Egyedül ez a baja..
jún. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!