Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszamehetek a szervízbe...

Visszamehetek a szervízbe reklamálni emiatt?

Figyelt kérdés
Az autómon alsó motortartó bakot cseréltek, mert a gyári kiszakadt. Amit beleraktak az valami silány minőségű és az autó most indításkor és leállításkor nagyon ráz. Sokkal jobban, mint a tönkrement gyári bakkal... Gondolom visszamehetek, hogy cseréljék ki valami normális minőségűre. A különbözetet fizetem.
jún. 15. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem igazán. Ha maszek/fekete szerviz, akkor mégis mit csinálsz? Se számla, se semmi, letagadja hogy valaha ott jártál. Ha legális szerviz számlával mindennel, akkor meg visszakereshető, hogy mi került bele, te azt elfogadtad, kifizetted, innentől nincs okod reklamálni, kivéve, ha nem azt rakták bele, ami a számlán van. Ha az van benne, akkor nem nagyon tudsz reklamálni. Akkor van csak bármi esélyed, ha megállapítható, hogy nem teszi a dolgát rendeltetésszerűen a bak, de az, hogy indításkor/leállításkor ráz, az nem elegendő indok. Kicseréltetheted másikra, jobbra, de teljes egészében ki kell fizetned.
jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy az #1-es írja. A már beszerelt, eiatt használt bak árát nem fogja neked a szerviz benyelni. És ingyen sem szívesen fogják beépíteni nekekd a következőt, ha nem szerelési hiba történt.

+ még kiegészíteném annyival, hogy én ezért nem járok olyan szervizbe, ahova nem vihetem én az alkatrészet. Tudom, hogy már egyre kevesebb ilyen van. Én inkább számoljanak extra díjat a munkadíjra a hozott alkatrész miatt, minthogy beépítsék a Bárdiban kapható legolcsóbb, leggagyib no-name-et, természetesen a márkás prémium alkatrész teliárán számlázva és mellette még rossz is legyen!

jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem maszek. Teszek egy próbát azért. Rosszabb,mint volt.
jún. 15. 19:42
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne lehetne reklamálni? Lehet szerelési hiba, selejtes alkatrész vagy egy másik bak is rossz. Ha nem jó a javított autó, egy normális szervíz/szerelő esetén simán el lehet ezt intézni.

Én/mi és a hozzánk hasonlók ismerik a "garancia" fogalmát. Volt, hogy 10000km-ert futott vízpumpát (SKF) cseréltünk és gariztattunk le mert nyikorgott.

Normális viszony esetén szerintem nem lehet ebből probléma. Menjél nyugodtan vissza, hogy nem fasza a gép.

jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4, a 2-es vagyok. Becsülendő ez a hozzáállás. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy ez 100-ból 1! A legtöbben elhajtanának, nem lennének hajlandóak érdemben foglalkozni a dologgal. Vagy csak széttárt karokkal annyit mondanának, hogy ez ilyen, ők kicserélték, nem tudnak vele mit csinálni. Sajnos tapasztaltam már ilyet.
jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz az alkatrész, akkor garanciában cserélniük kell, de ha csak simán gagyi, akkor nem fognak neked semmit adni ingyen.


Előtte kellett volna letisztázni, hogy mit rakjanak bele.


Bár a normál, átlag szervizek nem is foglalkoznak gyári alkatrészekkel, csak amit az unixon meg a bárdin lehet kapni.

jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Pontosan ahogy írod, ezt akartam közölni én is a négyessel. Attól, hogy gagyi minőségű, attól még nem rossz. Rossz alkatrészt kell cserélni, törvény is kötelezi rá a szervizet, de rossz minőség az ilyen és kész. Ezt fogalmaztam meg úgy először, hogy "megállapítható, hogy nem teszi a dolgát rendeltetésszerűen". Ez azt nem fedi le, ha a 4 ezer forintos A.Z.-s bak nem hozza a 40 ezer forintos Lemförder bak szintjét...
jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Így van, én is lényegében ezt akartam írni a #2-ben. Attól, hogy rossz minőségű az alkatrész, attól nem fogják ingyen cserélni és egy jobb minőségűre az anyagdíjban csak a különbözetet felszámolni! Az más téma, ha egyértelműen szerelési (pl kiesett egy csavar) vagy anyaghiba (szétszakadt a gumi betét) történt.
jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De ugye nem te vitted az alkatrészt?
jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, és nem is hívtak fel hogy egyeztessünk. Pedig vártam. Az unixnál vásárolnak, a gyári minőség 6000-el drágább csak..
jún. 17. 06:06
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!