Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Suzuki WagonR+?

Első autónak Suzuki WagonR+?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első autónak 19 évesen szerintetek megfelelne egy Suzuki WagonR+ 1.3-as motorral? Eredetileg Suzuki Swiftet szerettem volna venni, 300-400 ezres árkategóriában. Megnéztünk a környéken 5 kocsit mind az 5 megvolt indulva, azt mondták nem szabad Swiftet venni mert nagyon durván rohadnak. Emiatt a másik alternatíva a WagonR+, állítólag az nem rohad annyira. Szerintetek jobb lenne mint a Swift? 400 ezrem lenne az autóra, ragaszkodom a Suzukihoz.

jún. 14. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Előbb kötném fel magam...
jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Akkor inkább Liana
jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felőlem aztán… :D
jún. 14. 23:35
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Lehető legjobb választás, tényleg. Jobb mint a swift és nem annyira rohad. Viszont típushibája van: a 7x lóerős szelepszár szimeringesedni szokott, tehát hideg motornál kéken füstöl és eszegeti az olajat így. A 93 lóerősnek(ignis motorosnak) pedig a váltó csapágya szokta megadni magát. Meg az ABS kocka nem bírja a fékfolyadék csere elmaradását, 2-3 évente cserélni kell a fékfolyadékot és megelőzhető ez. Ezek nem olyan vészes tételek, csak az autó árához képest. Jól karbantartott példányok kimennek a világból és ha valami elromlik, az is filléres tétel, csak karban kell tartani.
jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Egyforma szar minden suzuki.
jún. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Tök mindegy mit veszel. Ezek városi helyváltoztatásra alkalmas kis fűnyírók, semmi több. Vezetési élmény nulla. Igazából biciklivel még gyorsabban is lehet menni a dugók miatt, cserébe nem ázol el vagy fázol, és magaddal tudsz vinni három csomagot. Nagyjából ennyi. Ezen felesleges morfondírozni, vagy hosszú távra tervezni az autóval. Olyan alacsony az értékük, hogy az olajon meg a fékbetéten kívül semmit nem éri meg cserélni rajtuk. Használd, amíg biztonságos, aztán keress másikat. Ennyi.
jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nagyon szélérzékeny. Plusz béna is. Ha esélytelen a Swift, akkor inkább Ignisben gondolkodnék el.
jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Kezdésre bőven jó. Leginkább városi használatra jók ezek, de arra számíts hogy ha többen mentek vele akkor kényelmetlen lesz, és azért szenvedni fog 5 utasnál már, ha csomagokat is pakolsz bele ami nem lesz egyszerű na akkor fogod is érezni hogy alig megy.

Karosszériája gyenge, gagyi, fos, ahogyan az összes Suzukinak jóformán, de cserébe nagyon tartósak a mechanikai alkatrészei, megfelelő karbantartás mellett nem lesz vele gondod, ha meg esetleg lesz is, nem egy drága dolog az alkatrész utánpótlás.

Rohadásra annyira nem hajlamos, persze figyelni kell a festésre, alvázvédelemre, ha ott valami sérül a rétegen azt javítani kell, mert ha megindul akkor már nehéz lesz megállítani és javítani komolyabb rááldozás nélkül.


De így összességében neked kezdő autónak ez tökéletes lesz pár évig szerintem el leszel vele, főleg ha te vagy esetleg 1-2 utassal járkálnál akkor az így jó.

Nekem is volt, sokáig, de mivel nekem nagy autóra volt igényem és van is, így emiatt adtam el mert nekem arra bőven kevés volt. Arra meg végképp nem volt jó hogy hosszú utakra menjek vele heti szinten, pályázásra meg egyáltalán nem alkalmas.

jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mad Max2 ***** válasza:
vegyél ignist az tuti nem rohad és patent
jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!