Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műanyag tölcsért használhatok...

Seila kérdése:

Műanyag tölcsért használhatok a benzin betöltésére az autóba, vagy felrobbanok súrlódás következtében?

Figyelt kérdés

Mert mindig van itthon nekünk 20 literes benzinkanna a fűnyíró kistraktorba és szeretném teleönteni a fűnyíróba és a többit az autóba, de a fém tölcsért véletlenül palacsintává tapostam az autóval. :P A kanna talán csak félig lehet.

De van két műanyag tölcsér.

Én úgy tudom hogy csak dízelre lehet használni, de benzinre nem lehet mert súrlódás következtében berobbanhat.

Kérdeztem az egyik szomszédot, de az félig nyomás alatt van, már mint ittas és hogy ő nem tudja. :P

Aztán hívogattam pár helyre, de már belefáradtam az egészbe és 50-50 % jött ki az eredmény, így már teljesen összezavartak.

Inkább nem nyúlok semmihez, mert porrá égetem az egész házat, majd a tesóm hétvégén hazajön, addig várok, csak gondoltam megkérdezem itt.

Lehet ártatlannak tűnő dologból nagy ügyet csinálok. :D



jún. 13. 16:16
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze lehet, csak mosd el használat után mert seperc alatt megeszi a benzin. Következő használatnál már nem lesz ha úgy hagyod :D
jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Most komolyan, ne bolondíts már. :D Miért enné meg? Nem sósav az. :P

jún. 13. 16:25
 3/9 Szolovjov ***** válasza:
100%
Én szoktam benzint önteni elvágott pet palackból is, azt használva tölcsérnek.
jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez minket is érdekel, majd írd meg, mi lett.
jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért ne használhatnál? Milyen súrlódás?
jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na beleöntöttem a műanyag tölcséren keresztül a benzint és nem repültem a levegőbe és a napon ki is szárítottam ill. gyorsan meg is száradt, elpárolgott hamar belőle a benzin. :P

Mondták aztán hogy lehet használni benzin betöltésére, csak ha lehet a nyári melegben inkább csak reggel és ne a napon.

Egyébként meg ma vettem fém tölcsért.

jún. 14. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6.

Hát de basszus, eleve vannak műanyag üzemanyagkannák is.

jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


Igen, amelyekben benzint is lehet tárolni, de mondjuk egy ásványvizes palackban már nem olyan jó ötlet. :P

jún. 14. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

Én mindig abban tartom a fűnyíróhoz vett és a szezon végén megmaradt benyát és abból töltögetem lánctisztításhoz, miegymáshoz.

jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!