Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan használjam a dugóban a...

Hogyan használjam a dugóban a duplakuplungos automata váltót?

Figyelt kérdés
Amikor felengedem a fék pedált és kúszik az autó akkor folyamatosan csúsztatja a kuplungot. Hogyan kerüljem el ezt dugóban?

jún. 5. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Maradj otthon az autóval, akkor nem csúszik a kuplung.
jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj dugóba
jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Fel nem foghatom, hogy ezt miért hagyták így az automatáknál. Ha egy autóval megállok, akkor az kezdjen el magától menni, ha én nem adok arra a parancsot (a gázpedállal).
jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudsz mit tenni. A robotizalt valtok nem megbizhatoak, en nem is vennek ilyen valtoval autot.
jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden automataváltós autó ilyen.... Vegyél manuálisat és az nem fog. Én is azt vettem, mert ki nem állhatom az automatát.
jún. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém például nem ilyen. PHEV, dugóban kizárólag elektromosan gurul, tehát semmilyen kuplungot nem csúsztat, az automatikus kúszás pedig egy gombnyomással kikapcsolható. Ellenben alacsonyabb a fogyasztása, mint egy manuálisnak, vezetni meg nagyságrendekkel kényelmesseb, és bármikor felül tudom vezéreljlni az automata váltást, ha úgy kívánom. De az automata váltó az szar, ugye.
jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy csúsztatja a kuplungot? Azért mert lassan gurul ha felengeded a féket attól még nem csúsztatja a kuplungot. Minden automata elindul amikor felengeded a féket, ilyen a természetük, folyamatosan úgymond terhelés alatt van, de amikor felengeded a féket akkor "stall" módban megindulnak. Duplakuplungos sem kivétel ez alól. CVT-ről nem tudok nyilatkozni de szerintem az is ilyen. Nem csúszik a kuplungja, mert már 1-es fokozatban van.
jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ahogy már írták, kúszás során nem csúszik a kuplung, csak a kúszás megkezdésekor, néhány tized mp-et. Legalább is a DSG váltónál.
jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!