Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogosítvánnyal kezdeni?

A2 jogosítvánnyal kezdeni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy motorozni szeretnék már évek óta. Mindenki azt mondja, hogy elsőnek a B-s jogsit csináljam meg, majd utána ráérek a motorosat megcsinálni. Viszont én motorozni szeretnék minél előbb, így nem tudom mit lenne jobb előbb megcsinálni. Tényleg jobb lenne a B-set letenni előbb?

jún. 3. 09:33
A kérdező szavazást indított:
Előbb B
Mehet az A2
7 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vezetés szempontjából tök mindegy,hogy melyiket csinálod meg előbb. Csak azért mondják,hogy jobb előbb a B,mert a motorozás inkább hobbi kategória, és az autó után általában másodlagos, és időszakos közlekedési eszköz.
jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg azért mondják, hogy jobb a B, mert pár év autóvezetés után már reflex a közlekedés, és elég a motor kezelésére figyelni. De rengeteg ember motorozik 14 éves korától kezdve, aztán A1, mielőtt B jogsija lesz, szóval nincsen ezzel semmi baj. Nem tudom, ki az a "mindenki", aki neked hülyeségeket mond, esetleg szakembert (autós-motoros iskolában a motoros szakoktatót) lenne érdemes megkérdezni róla, nem a mindenhez is értő nagybácsit.
jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rokonok osztják az észt, mert hogy autót ígyis úgyis kell majd vezetnem, ami meg is fog történni. De jelenleg párom használja a kocsit, nekem meg az lenne a lényeg, hogy munkába tudjak járni. (Plusz, hogy szerelmes vagyok a motorokba, így már nagyon várom) Igazából ennyi a lényeg. Értem azt az álláspontot, hogy nagyobb tapasztalatom lenne, mert már vezettem autót, de fordítva is igaz lesz.

Köszi a véleményeket :)

jún. 3. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:

"de fordítva is igaz lesz."

Igazából a lényeg az, hogy autót vezetni veszélytelenebb. Úgy szerzel rutint a forgalomban, hogy egy 1-1,5 tonnás kaszni véd a motorral ellentétben.

Természetesen lehet kezdeni motorral is, nem foglak én itt lebeszélni róla, főleg mert látszólag már úgyis eldöntötted... Csak azt tudd, hogy nem kis kockázattal jár rutin nélkül forgalomban motorral kezdeni.

jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Arra van az oktatás. Amelyik kategóriával kezd, azon az oktatáson fog sokkal több időt áldozni az elméletre, és azon az oktatáson nem fogja az oktató vizsgára engedni, amíg nem áll készen. Motoros oktatásban jobb helyeken még aki 10 éve vezet, annak sem engedik, hogy a minimum óraszám után elmenjen vizsgázni. Na meg ott a rutinvizsga, normális oktatáson akkor vizsgázik, ha 100x egymás után meg tudja csinálni a feladatokat.
jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Mehet oktatáson 200 órát is, akkor sem lesz rutinos motoros. Majd ha két-három éve rendszeresen motorozik, talán akkor.

A rutin alatt nem magát a motorozást/vezetést értem, hanem hogy képes gyorsan és pontosan átlátni a forgalmi helyzeteket, és ezekre megfelelően reagálni, hogy képes számítani a kiszámíthatatlanra (defenzív vezetés), nem éri meglepetés.

Motorozni önmagában nem veszélytelen hobbi, hidd el, én is tisztában vagyok vele. Nem tartom ésszerűnek, hogy ezt még tovább növelje bárki is egy másik tényezővel.

De ez csak az én véleményem. Feltehetően egy felnőtt emberről van szó, ha ő hajlandó ezt a kockázatot vállalni, akkor nem én leszek az, aki erről lebeszéli.

jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy motorozhatsz évekig (vagy motoroznál), ha azt sem tudod, mi az a defenzív vezetés, meg mire kell extrán figyelni, mert max. a saját bőrödön tanulod meg. Ennyi erővel mondhatnád, hogy legyen az a rendszer, mint az USA-ban, két nap nevetséges gyakorlópályázás alatt üljön mindenki motorra, aztán max. egy youtuber ad neki tippeket.
jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A "forditva is igaz lesz" részt arra értettem, hogy a forgalomban vezetést fogom megtanulni. Igen, tudom, hogy motorral nem véd semmi, nem is ész nélküli motorozásra gondoltam. Illetve ismerős mondta, hogy majd ha meglesz a jogsi, akkor kivisz pályára, ahol kicsit jobban bele tudok jönni a dologba. De egyébként meg értem a B-s jogsi előnyeit, csak már annyira szeretnék motorozni... De majd még azt is átrágom, hogy lerakom a B-t aztán elszaladgálok városon belül egy 50cc-vel kezdésnek.
jún. 3. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Szóval szerintetek ha nincs B-s jogsija valakinek akkor az nem is tud motorozni? Ekkora hülyeséget ne mondjatok már légyszi..

Leteszed az A2-es jogsit, megtanítanak motorozni, esetleg elmész 1-2 vezetéstechnikai tréningre és el vagy mint hal a szatyorban. Persze autóban ott a kasztni, de senki sem azért motorozik, mert meg akar halni..

Nyugodtan kezdj A2-vel.. Énis ezt akartam, A korlátlanra letenni, viszont a jogos érvek miatt lebeszéltem magam róla, ugyanis felénk szinte minden munkahelyen fontos a B-s jogsi. HA!!! Anyagilag megteheted, akkor kezd el a B-t, utána pedig olcsóbb lesz az A2 is. Vagy talán egyszerre (?) is le lehet tenni a kettőt?!

jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Persze, hogy le lehet akár párhuzamosan tenni mindkettőt, ha van annyi pénzed, hogy egy időben finanszírozd a két képzést, és van annyi időd és mentális energiád, hogy egy időben végezd az életed többi dolga mellett a két képzést.
jún. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!